اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار باران کوه
استان:
گلستان
شهرستان:
گرگان

معرفی نامه

آبشار باران کوه یکى از آبشارهاى زیباى استان گلستان می‌باشد که در هجده کیلومترى جنوب غربى گرگان و در مسیر رودخانه شصت‌کلا و پارک جنگلى باران‌کوه قرار دارد.باران کوه یکی از زیبا‌ترین مکان‌های استان گلستان به شمار می‌اید که به دلیل مسیر طولانی پیاده روی و دسترسی سخت‌تر همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است.باران کوه در ارتفاعات جنگل "شصت کلا" قرار گرفته است. مسیر آبشار باران کوه تا اولین رودخانه را می‌شود با خودرو طی کرد البته جاده خاکی و ناهموار می‌باشد.

اما بهتر است این مسیر را با خودرو طی کنیم، چرا که بعد از رودخانه چیزی در حدود دو و نیم الی سه ساعت پیاده روی دارد. همین پیاده روی طولانی و دور بودن مسیر باعث می‌شود خیلی‌ها نتوانند از این آبشار دیدن کنند.اما مسیر تقریبا بکر و دست نخورده باران کوه آنقدر جذابیت دارد که متوجه خستگی پاها نمی‌شوید. این منطقه با وجود ریزش مداوم قطرات آب و صخره‌های سبز یکی از مناظر جالب استان گلستان می‌باشد.

ریزش مداوم آب به صورت قطرات ریز و درشت شبیه باران از بالای صخره‌‌های پوشیده از خزه از ویژگی‌های باران کوه می‌باشد.پیاده روی در در جنگلی که هنوز دست بشر به آن نرسیده و تقریبا دست نخورده مانده برای همگان جذابیت دارد. به نظر خیلی‌ها صخره‌های سبز در این منطقه شبیه چترهای زیبایی هستند که از یک طرف به کوه چسبیده و از سوی دیگر آویزانند. گفته می‌شود آبی .

..مشاهده کامل متن که منشا این همه زیبایی در باران کوه است از دل غار‌ها و چشمه‌‌ها تامین می شود، غارهای باران کوه کوچک، باریک، دراز بوده و تعداد آن متعدد می‌باشد و آبی که از آن‌ها روی زمین می ریزد تمیز و زلال بوده و حتی می تواند قابل شرب باشد.باران کوه هر فصل سال زیبایی خودش را دارد.

زمستان به دلیل این که آب جاری از باران کوه یخ می‌بندد و تشکیل قندیل را می‌دهد زیبایی آن را دو چندان کرده است.منابع :http://www.mehrnews.com/http://vista.

ir/http://www.forum.98ia.com/http://www.

yjc.ir/http://hesarnavi.blogfa.com/.