اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشارهای نومل
استان:
گلستان
شهرستان:
گرگان

معرفی نامه

مجموعه آبشارهای نومل درشهرگرگان در استان گلستان قرار دارند. این آبشارهای زیبا در شهرستان گرگان در روستای نومل واقع شده اند. روستای نومل در فاصله هفت کیلومتری ازجاده اصلی گرگان-مشهد قرار گرفته که در کنار کوه زیبایی‌های طبیعی و دیدنی‌های خاصی برخوردار است. اکثر اهالی این روستا به کشاورزی و دامداری مشغول می‌باشد.

نومل در دهستان استرآباد جنوبی قرار دارد. این مجموعه شامل شش آبشار بزرگ می‌باشدکه مسیر دسترسی بسیار مشکل و دشواری دارند. به دلیل سختی مسیر منطقه بسیار بکر و دست نخورده باقی مانده اند. بلندترین آبشار منطقه به آبشار نومل معروف است که بیش از سی متر ارتفاع دارد.

از دیگر آبشارهای منطقه می‌توان به آبشار دو قلوی نومل، آبشار ایستگاه نومل یک و دو اشاره کرد. این مجموعه آبشار در فاصله چهار کیلومتری شمال روستای نومل در دل جنگل‌های منطقه چهل گیسو واقع شده اند. آبشار دو قلو ایستگاه نومل یکی از کم نظیر‌ترین آبشارها در سطح منطقه می‌باشد که حدود پنج متر ارتفاع دارد. آبشار دوقلوی نومل در منطقه چلگیسو در داخل جنگل قرار گرفته که مسیر آن بسیار نا هموار و مشکل می‌باشد.

از دیگر آبشارها، آبشار ایستگاه است که در حدود سی متر ارتفاع دارد. همچنین آبشار ایستگاه دو در این منطقه نیز حدود پانزدهمتر ارتفاع دارد که دسترسی به این آبشارها نیاز به راهنمای محلی دارد.منابع :http://www.negahmedia.

ir/http://katoul-afraz.persianblog.ir/http://www.golestanexpo.

ir/http://www.igorgan.blogfa.com/http://www.

mehrnews.com/.