اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار رنگو
استان:
گلستان
شهرستان:
گرگان

معرفی نامه

این آبشار در پانزده کیلومتری جنوب غربی گرگان واقع شده است. محیط اطراف رودخانه رنگو دارای هوایی خنک و لطیفمی باشد که دارای درختان سربه فلک کشیده انبوهی می‌باشد. هرچند آبشار رنگو ارتفاع زیادی ندارد ولی به دلیل بستر نیم دایره‌ای که دارای یک محل ریزش اصلی و چندین محل ریزش فرعی با حجم آب به نسبت قابل توجه، منظره‌ای جالب و دیدنی را خلق کرده است. این مجموعه فاقد امکانات تفرجگاهی برای علاقمندان به طبیعت می‌باشدجنگل رنگو دارای گرمابه قدیمی و امامزاده ابراهیم می‌باشد و از لحاظ طبیعی دارای طبیعتی زیبا در اطراف آبشار و دره‌های مسیر رودخانه‌های منطقه می‌باشد .

پس از حدود پنج ساعت پیاده روی در امتداد دره و رود خانه، آبشار رنگو خودنمایی می‌کند.در ورودی جاده جنگلی رنگو، با ویرانه‌های یک گرمابه قدیمی قرار دارد که سالیان سال است متروک شدهو کمی جلوتر از آن گورستان قدیمی روستا نظر رهگذران را جلب می‌کند. در ادامه مسیر رودخانه، دره به ارتفاع بیش از پنجاه متر نمایان می‌شود که دو طرف آن درخت‌های بلند شاخه در شاخه هم انداخته اند.پیش از رسیدن به آبشار رنگو، کمپ رنگو نیز در میانه راه واقع شده است.

این کمپ برای اقامت طبیعت گردان و کوهنوردان، تعبیه شده است. مسیر دسترسی به آبشار رنگو از دل جنگل‌های پردرخت و تاریک منطقه، مسیری واقعا سخت و گمراه کننده می‌باشد و لازم است حتما از یک راهنمای محلی کمک بگیرید. در ..

.مشاهده کامل متن مسیر آبشار امامزاده ای به نام امامزاده ابراهیم نیز قرار دارد که بنای آن به تازگی مرمت و بازسازی شده است. علاوه بر آبشار اصلی رنگو، در مسیر رودخانه جاری در میان جنگل، آبشارهای کوچک و بزرگ زیبایی ایجاد شده که هر کدام جلوه خاص خود را دارند.منابع :http://sedayegilan.

ir/http://golestanblog.ir/http://dir.wikipg.com/http://www.

golestanexpo.ir/http://www.nasimesobhkoh.ir/.