اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای زرین گل
استان:
گلستان
شهرستان:
علی آباد کتول

معرفی نامه

روستای زرین گل در ده کیلومتری شهرستان علی اباد کتول در استان گلستان واقع شده است. دهنه زرین گل روستایی بسیار زیبا و سر سبز با جنگل هایی بکر و دست نخورده که چهار فصل آن واقعا دیدنیست. مردم آن غالبا کشاورز هستند و محصول اصلی آنها برنج می‌باشد. روستای زرین گل از چهار طرف توسط کوههای سر سبز احاطه شده که مهمترین آنها قلعه میران است که در شرق قراردارد.

داخل روستا دو چشمه بزرگ و همچنین دو رودخانه دارد که یکی از شمال ودیگری از غرب روستا می‌گذرد. دهستان زرین گل از 8 آبادی تشکیل شده است و دهنه زرین گل بزگترین روستای دهستان و در کوهپایه قرار دارد. در این منطقه آبشارهای دیگری همچون آبشار دوقلوی زیرن گل، آبشار در درانو و آبشار سیاه خاکی زرین گل نیز جریان دارند که هرکدام زیباییهای خاص خود را دارند. دسترسی به این منطقه از طریق جاده ارتباطی شهرستان علی آباد کتول به خرقان بعد از روستای دهنه زیرن گل امکانپذیر است.

جنگل زرین گلاین دهنه جنگلی و بکر در ضلع شرقی علی آباد کتول واقع شده اســت . جمگل زرین گل عــلاوه بــر دارا بـودن جـاذبه هــای طبیعــی و تاریـخی بسـیـار ، ذخیـره گاه بین المللی درختان سرخدار نیز می‌باشد که بر ارزش این منطقه افزوده است .روستاهای کوهستانی و ییلاقی همچون زرین گل، افراتخته، خاک پیرزن،شیرین آباد ،چینو ،میان رستاق و سیاه رودبار در این دهنه واقع شده اند . همچنین این دهنه‌ی جنگلی .

..مشاهده کامل متن زیبا دارای تعداد زیادی آبشار و همچنین مرتع می‌باشد که مکان بسیار مناسبی برای کوهنوردان و عکاسان می‌باشد .آبشار چلم علی آباد آبشار به صورت پلکانی در 5 مرحله از صخره‌های عمودی به پایین میریزد و حوضچه کوچکی در پای آن ایجاد شده است.

علی‌آباد کَتول (علی‌آباد)، شهری است در استان گلستان ایران. این شهر مرکز شهرستان علی‌آباد این استان است. علی آباد به طور میانگین معتدل‌ترین شهر دراستان و یکی از معتدل‌ترین شهرهای ایران است.به دلیل قرار گرفتن این شهر منطقه پست وکم ارتفاع و قرار گرفتن در کنار چند تپه،جنگل و دو دهنه کوهستانی ،آب و هوای این شهر منحصربه‌فرد شده است .

آبشارکبودوال بلندترین آبشار تمام خزه جهان و تنها آبشار خزه ای ایران نیز در این شهر قرار دارد. این شهر یکی از بزرگترین ذخیره گاه چوب سرخدار در جهان است .هرچند قطع بی رویه این درخت کم یاب و منحصربه‌فرد آن را به کمترین میزان در سالهای اخیر رسانده است.منبع :http://dehgardi.

ir/http://www.zarinnameh.ir/.