اطلاعات بیشتر


نام مکان:
موزه تاریخ طبیعی کبودوال
استان:
گلستان
شهرستان:
علی آباد کتول

معرفی نامه

از جنگل «کبودوال» که می‌گذرند، آن‌قدر زیبایی در اطراف خود می‌بینند که دیگر چشم‌شان به موزه‌ی «تاریخ طبیعی» استان گلستان نمی‌افتد، موزه‌ای که با 12 سال پیش با تقلید از موزه‌های 262 ساله اروپا و آمریکا ساخته شد.موزه‌ی «تاریخ طبیعی» شهرستان کبودوال در استان گلستان، در جنگل «کبودوال» و 4 کیلومتری جنوب شرقی علی‌آباد کتول و در کنار جنگل هارون قرار دارد، هرچند آن را سال 82 ساخته‌اند و به نظر یکی از با سابقه‌های این جنگل محسوب می‌شود، اما هر چشمی آن را نمی‌بیند...

در موزه تاریخ طبیعی 6 دیورامای معروف استان از قبیل انواع زیستگاه‌های آبی،خشکی،تالابی ، کوهستانی و استپی نمایش داده شده است .این موزه شامل دو غرفه هرباریوم (که نمونه‌های گیاهی منطقه را معرفی می‌کند) دو غرفه پرندگان ، یک غرفه پستاندارن ، دوغرفه حشرات ، یک غرفه صدف‌ها ، یک غرفه کانی‌ها و فسیل‌ها و یک غرفه خزندگان است . این موزه از نظر دارا بودن آثار، تنوع خوبی دارد و حتی چند بنای قدیمی اطرافش هم می‌توانند برای بازدیدکنندگان جذاب باشند‌، اما چون معرفی درستی در سطح استان برای آن‌ها نشده توجه چندانی به آن نمی‌شود. قیمت ورودی به موزه تاریخ طبیعی استان گلستان برای گردشگران داخلی را هزار تومان برای گردشگران خارجی پنج هزار تومان دانست.

متاسفانه آدرس دقیق در گوگل مپ یافت نشد نزدیکترین محل به موزه جنگل کبودوال می‌باشد . لطفا دوستانی ...

مشاهده کامل متن که اطلاع دقیق از این موزه دارند ما را در درج دقیق نقشه این موزه یاری رسانند.منبع :http://dehgardi.ir/http://www.khorasannews.

com/.