اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک جنگلی ماسوله
استان:
گیلان
شهرستان:
فومن

معرفی نامه

ماسوله را نمی‌توان نوشت ٬ ماسوله را باید دیدو به تماشای آن همه خانه که به پهنه‌ی سبز کوه نشسته است ایستاد.در ماسوله زندگی باید کرد٬نقاشی باید کرد٬فیلم باید ساخت٬شعر باید گفت."سهـراب سپهـریشهر ماسوله در فومن دارای جلوه‌های خاص طبیعی بوده که برای ارتقاء سطح فرهنگ گردشگری و گذراندن وقت آزاد به نحو شایسته و مطلوب به مکان توریستی مبدل گشته و این طرح باعث حفاظت از جنگل و بازسازی بخش‌های مختلف آن شده و همچنین امکاناتی را برای رفاه مسافران ایجاد کرده است که در گذشته از ماسوله به نام شهر صخره‌ها نام می‌بردند.پارک موردنظر به وسعت 2041 هکتار که قسمت اعظم آن کوهستانی و میانبند بوده در ماسوله واقع می‌باشد که در جنوب غربی شهر فومن و در استان گیلان قرار دارد.

فاصله آن تا مرکز استان 62 کیلومتر و تا فومن 35 کیلومتر است.منطقه فوق با توجه به ویژگیهای تاریخی و ژئومورفولوژی و اقلیم خزری توام با کوهستانی یکی از مهمترین سایت‌های ایرانگردی و جهانگردی در استان و حتی میان کشورهای خاور میانه می‌باشد. ویژگی‌های سنتی بناهای ماسوله به طرز زیبا و با اصول مهندسی سنتی و معماری خاص به سمت کوهپایه بنا شده است و چشم انداز آنها به صورت پلکانی از کوه به دره و وضعیت منحصر به فرد آن سالانه، پذیرای مشتاقان بیشماری می‌باشد.در پارک جنگلیِ ماسوله انواع درختانِ راش، مَمرز، توسکا، فندق، درخت آزاد و درختچه‌ها .

..مشاهده کامل متن و گیاهان علفی و دارویی وجود دارد. شرایط اقلیمی و امکانات رفاهی، زمینه ای فراهم آورده است تا این منطقه، پذیرای خیل عظیمی از گردشگران باشد.

مسیر دسترسی:برای این که به پارک جنگلی ماسوله برسیم 35 کیلومتر هم باید از فومن فاصله بگیریم. این پارک، در غربِ فومن و جنوب غربیِ گیلان قرار دارد. از شمال و شمال شرقی به کوه‌های ماسال، از غرب به کوه‌های شهرستانِ خلخال، از جنوب به زنجان و از شرق به جلگه‌ی فومنات متصل است. پارک جنگلیِ ماسوله، شامل قسمتی از جنگل‌های کوهستانی و میان بندِ سلسله جبالِ البرزِ شمالیه که از راهِ جلگه‌ی فومن به مناظقِ کم ارتفاعِ ساحلی مرتبط میشودمنابع :http://www.

frw.kr.ir/http://guilan.irib.

ir/index.php?option=com_content&view=article&idhttp://shahrmajazi.com/virtualcity-13210.xhtml.