اطلاعات بیشتر


نام مکان:
ساحل رامدشت
استان:
گیلان
شهرستان:
رودسر

معرفی نامه

رامدشت محله ای است زیبا و ساحلی در شهرستان رودسر میباشد.علت نامگذاری این محله به گذشته‌های نه چندان دور(حدود 30 ،40 سال پیش) میرسد، که محل رام کردن اسب‌های وحشی بود. در آن زمان این محل تقریبا خالی از سکنه بود و اکثر مساحت آن را دشت‌های سرسبز تشکیل می‌داده است.موقیعیت جغرافیایی: محله رامدشت از شمال به دریا - از جنوب به روستای کَلدَرِه و زمین‌های کشاورزی برنج - از شرق به گسکرمحله و از غرب به میدان معلم منتهی می‌شود.

وسعت این محله زیبا حدود 4 کیلومتر مربع می‌باشد.رامدشت حدود 22 متر پایین‌تر از سطح آبهای آزاد قرار دارد.و به همین دلیل یکی از پایین‌ترین نقاط ساحلی کشور محسوب می‌شود. جاذبه‌های گردشگری رامدشت :1- ساحل زیبای رامدشت : وسعت این ساحل حدود 5 کیلومتر می‌باشد ، که هرساله پذیرای عده‌ی زیادی گردشگر از سراسر کشور جهت شنا و ماهیگیری است.

2- استخر رامدشت ؛ که حدود 9000متر مربع در مرکز رامدشت واقع شده است .در این استخر با شروع فصل سرما انواع پرندگان از جاه‌های دور مهاجرت کرده و خود را به آن می‌رسانند.در این استخر انواع ماهی‌ها ،از جمله کپور،کپور چیک،اسلک و..

.یافت می‌شود.که در فصل صید ماهیگران را به سوی خود می‌کشاند. 3- جنگل ساحلی رامدشت :این جنگل که متأسفانه به دلیل عدم حمایت محیط زیست شهرستان در حال نابودی است،یکی از مناطق زیبا و گردش پذیر شهرستان می‌باشد.

4- دشت‌های رامدشت ...مشاهده کامل متن : دشت‌های زیبا که در جاهای مختلف محله قابل رویت و استفاده هستند.

5-شالیزرهای برنجمنابع :http://ramdasht.blog.ir/http://blog-cache.ir/ramdasht//http://rudsar-city.

blogfa.com/.