اطلاعات بیشتر


نام مکان:
تالاب سیاه درویشان
استان:
گیلان
شهرستان:
صومعه سرا

معرفی نامه

منطقه سیاه درویشان از توابع بخش تولمات شهرستان صومعه سرا استتالاب سیاه درویشان از زیباترین تالاب‌های خاورمیانه محسوب می‌شود که از نظر زیست محیطی حائز اهمیت فوق العاده ای است.روستای نرگستان با سیاه درویشان همجوار است و به تالاب راه دارد واز آنجا باقایق در عرض ۵ دقیقه به تالاب انزلی میرسید.برای رفتن به سیاه درویشان و نرگستان صومعه سرا باید به سمت هنده خاله حرکت کرده در مسـیر بـه سمت تالاب در اطراف درختان صنوبر به وفور دیده می‌شوند. مسیر پر از دشـت هـای زیبا ، شالیزارهای برنج و درختان صنوبر است.

در 5 کیلومتری صوفیان ده، ورودی سـیاه درویشان تالاب گل لاله قرار دارد. برای رسیدن به تالاب سیاه درویشان باید از پل رودخانه در 5 کیلومتری روستای سیاه درویشان عبور کرد و سپس با قایق به تالاب رفت. این تالاب در ادامه تالاب انزلی قرار گرفته و تحت حفاظت سازمان محیط زیست قرار دارد.این منطقه در فصل بهار وتابستان بدلیل گلهای زیبای تالاب بسیاردیدنی استدرفصل سرماهم چشم انداز زیباو جذاب تالاب را نمی‌توان از نظر دورداشتدر صومعه سرا این تالاب از ارزش خاصی برخوردار است، در حاشیه آن افراد زیادی زندگی می‌کنند که اساس معیشت آنها کشاورزی محصولاتی چون، برنج، صیفی جات، مرکبات و توتون است.

فعالیت عمده دیگر اهالی صید، شکار، دامداری و پرورش حیوانات اهلی می‌باشد. ماسوله رودخان، قلعه رودخان و پسیخان از مهم‌ترین ...

مشاهده کامل متن رودخانه هایی که به این تالاب می‌ریزند می‌باشنداین تالاب سالانه پذیرای پرندگان مهاجری چون، کیلار، فیلوش، خوتکای پر سفید و معمولی و لک لک است که به دلیل قرار گرفتن در حاشیه جنوبی شهرستان، محل مناسبی برای زیست این پرندگان محسوب می‌شود. از نظر آب و هوا، این منطقه در مقابل رطوبت زیاد از گرمای متوسط و جریان هوای مطبوعی برخوردار بوده و بادهای مختلفی در آن جریان دارند.منبع:http://www.gilbam.

blogfa.com/post-9.aspxhttp://www.tebyan-zn.

ir/News-Article/tourism/travel_turism_in_iran/Gilan_Province/2012/4/30/60449.htmlhttp://guilan.irib.ir/index.

php?option=com_content&view=article&id=46016http://tnews.ir/news/BB6E16127023.htmlhttp://sowmesaranews.ir/news/20178.