اطلاعات بیشتر


نام مکان:
اسکله ماهیگیری کیاشهر
استان:
گیلان
شهرستان:
آستانه اشرفیه

معرفی نامه

کیاشهر در فاصله ۱۷ کیلومتری آستانه اشرفیه و تقریباً ۵۰ کیلومتری رشت قرار دارددر ساحل شمالغربی کیاشهر و در لابلای تالاب بوجاق اسکله ماهیگیری کیاشهرقرار دارد که در حاشیه آن اداره شیلات کیاشهر وسایرتأسیسات قرار دارند.این مکان شامل بندرماهیگیری متعلق به شیلات و احد حفاظت منابع آبزیان,اداره تولید ماهیان خاویاری(صیدگاه شهداء ارژن) می‌باشد.اداره شیلات ساختمان تازه تأسیس است که درحدود15سال درطبقات بنا شده و در شرق اسکله واقع است.دهنه سفید رود در غرب این اسکله قرار دارد.

این مکان قدیمی‌ترین ایستگاه شیلات در گیلان بود که ماهیان خاویاری زیادی صید می‌شد و خاویار استحصالی آن قابل توجه بود.در این منطقه زمان صید در دو مرحله انجام می‌گیرد,مرحله اول از15بهمن تا30خرداد که ماهی ازن برون صید می‌شود و مرحله دوم از شهریور تا پایان آبان که تاسماهی صید می‌شود. علاوه بر شیلات در این اسکله مردم عادی با استفاده از قلاب و بدون مانع صید می‌کنند.در واقع ساحل کیاشهر از این لحاظ دارای زمینه‌های بسیارمناسب برای طبیعت گردی است.

واقع بودن در کنار تالاب بوجاق ورودخانه سفید رود ازویژگی‌های دیگر صیدگاه است.نحوه استقرار و مکانیابی صیدگاه ، فعالیتهای جاری صید و صیادی ، چشم اندازطبیعی و بکر تالاب و دریا ، وجودجنگل‌های طبیعی و دست کاشت ، قایق‌ها و کشتی‌های صیادی پهلو گرفته در ساحل و پرندگان فراوان و متنوع از ...

مشاهده کامل متن مواردی هستند که بر توان اکولوژیکی اسکله بری توسعه طبیعت گردی می‌افزایند.منبع:http://www.tasnimnews.comhttp://www.

hammihan.com/group/guilan&page=41http://vazeh.com/n-7360222_http://www.ghatreh.

com/.