اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پل چوبی کیاشهر
استان:
گیلان
شهرستان:
آستانه اشرفیه

معرفی نامه

بندر کیاشهر ، در فاصله ۱۷ کیلومتری آستانه اشرفیه و حدود ۵۰ کیلومتری شهر رشت قرار دارد. از جمله مناطق زیبای این شهر و استان گیلان، تالاب و پل چوبی بندرکیاشهر است که مردم زیادی از این پل زیبا دیدن می‌کنند.در شمال بندر کیاشهر، پارک جنگلی زیبایی قرار گرفته که درختان چندین ساله آن جاذبه گردشگری بالایی به منطقه داده است؛ و یکی از بهترین مکان تفریحی این بندر پل چوبی است که به طول یک کیلومتر از وسط تالاب بین‌المللی بوجاق عبور کرده تا به ساحل دریا برسد. پل چوبی در نزدیکی پارک جنگلی کیاشهر قرار دارد و از میان تالاب ملی بوجاق میگذرد، طول این پل حدود هفتصد مترو عرض آن دو نیم متر میباشد که پارک جنگلی کیاشهر را به ساحل متصل کرده و منظره شگفتی را در میان نی زار‌های تالاب برای بازدید کنندگان خلق میکند.

از دیدنی‌ها و سرگرمی‌های پل چوبی میتوان به قایق سواری در میان تالاب و نی زارها اشاره نمود که شغلی فصلی را برای این مردم فراهم ساخته است و همچنین در انتهای پل و در ساحل برای رفاه حال گردشگران امکاناتی همچون نمازخانه ، پارک کودک ونمایشگاه صنایع دستیو آلاچیق‌های خانوادگی فراهم شده است همچنین پیست موتورسواری بندر کیاشهر نیز در قسمتی از ساحل دریا ساخته شده است.ماسه‌ای بودن ساحل زیبای بندر کیاشهر باعث شده که این ساحل از بهترین مکانها برای شنا به شمار رود و هرساله مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب ...

مشاهده کامل متن نماید. گذر از پل چوبی در محدوده تالاب بندر کیاشهر تصویری متفاوت از زندگی روزمره را به گردشگران القا می‌کند به طوری که انسان در آن خود را متعلق به محیط پیرامونش می‌داند و در سمت غرب رودخانه سفید رود شاهد مناظر بدیع از تعامل حیوان و طبیعت هستیم حیواناتی مانند گاومیش، اسب و گاو به شکل طبیعی در این مناطق طبیعت گذرانی می‌کنند.همجواری دریا، تالاب، جنگل، منطقه حفاظت شده بوجاق، سبب خلق چشم‌اندازهای طبیعی زیبایی در این شهر شده است که سبب گردیده است هر ساله علاقه‌مندان و گردشگران از اقصی نقاط کشور برای دیدار از این پل و دیگر جذابیت‌های گردشگری بندر کیاشهر به این شهر سفر می‌کنند.تهیه طرح‌های گردشگری و ساماندهی اطراف محدوده تالاب و پل چوبی برای رفاه حال گردشگران و ایجاد فضایی دل‌انگیزتر و نیز فراهم کردن امکان قایق‌سواری که یکی از تفریحات مورد علاقه گردشگران و طبیعت گردان به شمار می‌آید.

همچنین تامین روشنایی مناسب در طول مسیر پل چوبی و ساحل دریای بندر کیاشهر و فراهم کردن امکانات رفاهی و سرگرمی برای گردشگران و کودکان نیز در استقبال گردشگران از این منطقه تاثیر بسزایی دارد.منابع:http://fa.wikipedia.orghttp://www.

mehrnews.com/news/2021347http://www.donya-e-eqtesad.com/news/662313/#ixzz3MjEuybaIhttp://www.

negahmedia.ir/media/show_pic/6603http://www.gchto.ir/main/pages/gallery/67el-686ub6cc-6a96ccashx_r341.

php.