اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای حسن سرا
استان:
گیلان
شهرستان:
رودسر

معرفی نامه

این روستا در پنج کیلومتری شهرستان رودسر و در هفتاد و پنج کیلومتری شهر رشت قرار دارد. حسن سرا از شمال به دریای زیبای کاسپین از جنوب به سیاوان محله و سلومحله، از شرق به روستای گیلاکجان و از غرب به داروگر محله منتهی می‌شود.شغل اکثر مردم این روستا همانند دیگر روستا‌های گیلان اغلب برنج کاری،دامداری، باغ داری از جمله مرکبات مانند، صید ماهی از جمله ماهی‌های همچون فیل ماهی، ازون برون ، چالباش، کاس ماهی، کیلکا، سیاه کولی، سفید کولی و ..

. می‌باشد.روستای حسن سرا مانند اکثر روستا‌های ساحلی گیلان به صورت خطی گسترش یافته است .بافت اکثر خانه‌های این روستا دو طبقه می‌باشد که طبقه پایین برای فصل سرد و از طبقه بالا برای فصول گرم استفاده می‌شود .

مصالح استفاده شده در خانه‌های قدیمی اغلب چوب و کاه گل سقف خانه‌های آن نیز مانند دیگر شهر‌های شمالی کشور شیروانی می‌باشد.آب و هوای این روستا به دلیل مجاورت با دریا معتدل و مرطوب و بسیار دلنشین است.طبیعت زیبای این روستا و حاشیه ساحلی آن چشم انداز بسیار زیبایی را خلق کرده است که هر ساله گردشگران زیادی را برای تفریح ، ورزش‌های ساحلی و همچنین صید ماهی، به سوی خود فرا میخواند.منابع:http://hasansara.

blogfa.com/http://www.panoramio.com/photo/55653056.