اطلاعات بیشتر


نام مکان:
منطقه عمارلو
استان:
گیلان
شهرستان:
رودبار

معرفی نامه

عمار لو یکی از بخش‌های شهرستان رودبار می‌باشد که دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است و درحدود هزار و هشتصد متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. طبق آماری که در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج گرفته شد این منطقه حدود هشت هزار و سیصد و بیست و دو نفر جمعیت دارد .نام این منطقه از نام یکی از طایفه‌های کرد این گرفته شده است که در زمان نادر شاه برای دفاع از ایران در برابر روسیه (شوروی سابق) به منطقه خورگام رودبار کوچ کردند.این منطقه در قدیم وسعت بیشتری داشت .

پس از انقلاب دهستان خورگام به عنوان بخش خورگارم شناخته و روستای پره سر عمارلو نیز مرکز این بخش شد.بعضی نیز می‌گویند این نام برگرفته از نام قوم آمارد که در گذشته از سفید رود تا رود آمل ساکن و از بنیان گذاران تمدن کهن مارلیک بودند می‌باشد.این منطقه مسکونی بوده و اقوام کرد،تات و کورمانچ در کناریکدیگر زندگی میکنندکه اقوام تات ساکنین قدیمی و اقوام کرد مهاجران این منطقه محسوب میشوند.عمارلو از ییلاق‌های زیبایی برخوردار است که ارتفاع آنها به حدود دو هزار و دویست متز از سطح زمین میرسد.

که شامل :داماش -دوسلان-گلچالکی-سنگدیل-لاباربن می‌باشد. این منطقه بر خلاف سایر مناطق شمال کشور شرجی نبوده و دارای آب و هوای مطلوبی است که در کنار زمین‌های سر سبز و زیبا منظره فوق العاده ای را خلق کرده است.منابع:http://fa.wikipedia.

org/http://4mahal.parsiblog.com/http://aliliavaly.persianblog.

ir/http://kurmanj.blogfa.com/post/33.