اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار زمرد حویق
استان:
گیلان
شهرستان:
تالش

معرفی نامه

حویق شهری تازه تاسیس است که از ترکیب دو روستای چوبر و حویق به وجود امده است . این شهر در چهل کیلومتری شمال شهرستان تالش واقع شده است که روستاهای صیدگاه ، آغاسی محله ، صولی محله ، اوتار محله و ریک محله محدوده گسترده ای از کوهپایه‌های جنگلی و ساحل دریا را در برگرفته است.حویق شهری بسیار زیبا است که هم ارتفاعات و هم ساحل دریا را درآغوش خود گرفته است به طوری با طی مسیری چند کیلومتری میتوان از ساحل به ارتفاعات رسید و منظره ای زیبا از دریای خزر را از آنجا مشاهده خواهید نمود که چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.ییلاقات خوش آب و هوای حویق ، دره‌ها ، چمنزارها ، دره‌ها ، مراتع و دشت‌های زیبا در فصل تابستان برای تفریح و گردش و استفاده از آب و هوای مناسب یکی از ظرفیت‌های جذب گردشگری منطقه تالش محسوب می‌شود که مهمترین آنها ییلاقات برزوبگ ، زری ، زرگری ، تئئل ، کته چول و آترانماری می‌باشد.

در دل جنگل‌های این شهر آبشاری واقع شده است که بسیار منظره زیبایی دارد و یکی از زیبا‌ترین جاذبه‌های گردشگری تالش به حساب می‌اید. و در تمام فصل‌های سال گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند.این ابشار با بازار محلی این شهر حدود نه کیلومتر فاصله داردبرای رسیدن به این آبشار باید از مسیری که قسمتی از آن آسفالت و قسمتی خاکی و کوهستانی است عبور کنیم تا به این ابشار زیبا برسیم.برای رسیدن به این آبشار ابتدا باید از .

..مشاهده کامل متن داخل شهر به سمت کوهستان حرکت کنیم و پس از گذشتن از چندین روستا به زمرد محله برسیم از آنجا اگر حدود بیست دقیقه پیاده روی کنیم به این ابشار زیبا میرسیم.اگر مسیر رودخانه را به طوری که رودخانه همیشه در سمت راست شما قرار بگیرد دنبال کنید شمارا به سوی این ابشار هدایت می‌کند .

همچنین علاقه مندان به صیادی هم میتوانند در این رودخانه به صید قزل آلا مشغول شوند.کل مسیر ده کیلومتر بوده که پنج کیلو متر آن خاکی و دو کیلومتر آن کوهستانی می‌باشد که میتوانید خودروی خود را ر روستای فتح الله محله پارک کنید و ادامه مسیر را پیاده طی کنید و از مسیر زیبای آن لذت ببرید ..