اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه آبگرم علی داشی
استان:
گیلان
شهرستان:
آستارا

معرفی نامه

چشمه آبگرم علی داشی یا مشه سویی یکی از دهها چشمه استان سرسبز گیلان است که در دل کوه‌های سرسبز تالش می‌جوشد.آبگرم طبیعی علی داشی یکی از زیباترین و در عین حال اعجاب برانگیزترین جلوه‌های طبیعی گیلان بوده که مقصدی زیبا و سحرانگیز برای گردشگران و بیماران بومی و غیر بومی کشور است.این آبگرم در روستای سرسبز گیلده در فاصله 30 کیلومتری از آستارا در غرب این شهر قرار گرفته و به دلیل نزدیکی به جاده اصلی از طرف آستارا و گردنه حیران و واقع شدن در یک محیط ییلاقی و خوش منظره از رونق بسیاری برخوردار است و همه ساله پذیرای عده کثیری از توریست‌های نواحی اطراف می‌باشد.چشمه آبگرم علی داشی در پای یک پرتگاه سنگی در محلی به نام علی داشی در بالای دره گیله ده واقع شده‌است و خواص درمانی آن بسیار معروف است و دردهایی همچون درد مفاصل (روماتیسم) چشم درد، دل درد، کمر درد، رفع باد و قولنج و تقویت اعصاب را شامل شده و بسیاری از این ناراحتی‌ها را درمان می‌کند.

علاوه بر خاصیت درمانی، به دلیل واقع شدن در یک محیط ییلاقی و خوش منظر و خوش آب و هوا از ویژگی توریستی و تفریحی خاصی برخوردار است.خواص درمانی و طبعیت آبگرم علی داشی باعث شده که سالانه مسافران زیادی از مناطق مختلف کشور برای آب تنی، این چشمه را به عنوان مقصد گردشگری سلامت خود انتخاب کنند.آبگرم علی داشی جلوه زیبا و بکر از طبیعت سحرآمیز آستارا از عوامل تاثیرگذار ..

.مشاهده کامل متن در جذب گردشگر به این شهرستان به شمار می‌رود و در ایام نوروز و فصل تابستان میزبان گردشگران داخلی و خارجی و در تعطیلات آخر هفته نیز میزبان کوهنوردان از استان‌های همجوار است.این آبگرم در دامنه کوهستانی مشرف به حیران و در ضلع جنوب و شرق آن واقع است. برای دسترسی دو راه وجود دارد : راه اول از روستای سیج و درمان کشی و بعد چملر می‌باشد.

بخش عمده جاده با ماشین قابل تردد است. جاده خاکی است اما عملات زیرسازی در آن انجام شده و رفت و آمد آسان است. جاده بر روی ستیغ کوه می‌گذرد و چشم انداز دره ، جاده و کوه برزیبایی و تنوع جاده افزوده است. در مسیر این جاه قراردارد.

در وسط آبادی و در کنار جاه چشمه آب معدنی بود که در مالکیت یک خانواده است. می‌گویند برای پوست مناسب است. تعدادی از مردم در آنجا اتراق می‌کنند و آب را به صورت بطری می‌خرند.روستای بعدی به سمت چملر و علی داشی ،روستای درمانکشی است .

از این رو و در مسیر آنچشم انداز دره و گردنه حیرانکه در آنسوی کوه قرار ئدادرد زیبایی ویژه ای دارد. بهار بهترین فصل برای بازدید است.در ارتفاع 760 متری به روستای چملرمی رسیم .جاده به انتها می‌رسد و حدود دو الی سه ساعت پیاده روی به چشمه آبگرم علی داشی راه است .

مسیر برای پیاده روی مناسب است .منبع :http://www.ghatreh.com/http://shabestan.

ir/http://astara.gilan.ir/http://kadtal.blogfa.

com/.