اطلاعات بیشتر


نام مکان:
شیطان کوه
استان:
گیلان
شهرستان:
لاهیجان

معرفی نامه

این کوه زیبا که در گذشته به شاه نشین کوه معروف بود در رشته کوه البرز و در قسمت شرقی شهر لاهیجان واقع شده است که ارتفاعی حدود شصت متر دارد و از درختان زیبا و شمشاد‌های کوتاهی پوشیده شده است که سرسبزی خاصی به این کوه داده اند.این منطقه خوش آب و هوا و دریاچه ای زیبا که در رو به روی این کوه قرار دارد و همچنین آبشاری مصنوعی که از این کوه جاری می‌باشد از گردشگرپذیرترین نقطه عروس شهر‌های گیلان به شمار می‌اید.و اما نام این کوه، نام این کوه جنبه ای خرافی و شیطانی ندارد. برخی معتقدند که این نام لفظ تغییر یافته شاه نشین کوه می‌باشد.

در زمان‌های دور شخصی به نام خان احمد گیلانی بر این خطه حکومت می‌کرد و در پای این کوه و نوک کوه قصری برای خود ساخته بود که بعد‌ها به دستور شاه عباس از این سمت خلع و آواره گردید و این زمین‌ها به تصرف شاه عباس در آمد که از بنیان گذاران چهره جدید این منطقه می‌باشد. می‌توان گفت از دلایل نام گذاری این کوه به شاه نشین کوه ،همین امر است.امروزه در نوک کوه محوطه این جهت استفاده بازدید کنندگان فراهم شده که به بام سبزمعروفت است این محوطه شامل پارک بازی، تله کابین و فضایی برای گردش و تفریح می‌باشد.گردشگران برای دسترسی به این مکان زیبا علاوه بر مسیر ماشین رو می‌توانند از میان کوه و با طی حدود هزار پله به این محوطه زیبا برسند و از مناظر خیره کننده آن بهره مند شوند.

با ایستادن ...مشاهده کامل متن بر نوک این کوه گویی کل شهر زیر پایتان است.

در دل این کوه آبشاری مصنوعی ایجاد شده است که اب ان از برکه ای که در پای کوه قرار دارد تامین می‌شود. این ابشار زیبا زیبایی این کوه را دو چندان کرده است.در پای کوه نیز دریاچه ای قرار دارد که اطراف آن را بلواری زیبا در برگرفته است و گردشگران می‌توانند از این بلوار جهت رفع خستگی و استراحت استفاده کنند و با برپایی چادر از این مکان زیبا لذت ببرند.منابع:http://www.

tebyan.net/newindex.aspx?pid=124190http://www.hamshahrionline.

ir/details/163475http://malahijaniha.persianblog.ir/post/13/http://fa.wikipedia.

org.