اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستا و ساحل امیر آباد
استان:
گیلان
شهرستان:
لاهیجان

معرفی نامه

امیر آباد شمالی‌ترین نقطه شهر لاهیجان می‌باشد که در کنار دریای خزر واقع شده است.روستای امیر آباد در چهل و دو کیلومتری شمال شرقی لاهیجان قرار دارد.جمعیت این روستا به حدود پانصد نفر می‌رسد.ساختار این روستا به دلیل قرار گرفتن در سواحل جنوبی دریای خزر از نوع خطی می‌باشد.

در قدیم خانه‌های این روستا مانند دیگر روستا‌ها از چون و سنگ و خاک رس ساخته می‌شد اما امروزه از مصالح امروزی مانند آهن و سیمان و گچ و ... در ساختمان سازی استفاده می‌شود.

شغل اکثر اهالی این روستا کشاورزی و از محصولات مهم آن برنج می‌باشد.در کنار کشاورزی صیفی کاری از جمله : هندوانه انواع سبزی‌ها و، بادمجان کدو و غیره و همچنین دامپروری از جمله پرورش گاو، اسب، مرغ، اردک و بوقلمون نیز در میان روستاییان رواج دارد.عمده فعالیت‌های اهالی این روستا در نیمه دوم سال نیز شکار پرندگان وحشی و صید ماهی می‌باشد.این منطقه به دلیل جاذبه‌های زیبایی که دارد مهمانان زیادی را به خود جذب می‌نماید.

به دلیل موقعیت جغرافیای این روستا این منطقه برای کسانی که به ماهیگیری علاقه دارند محلی ایده آل برای تفریح و لذت بردن از صید ماهی می‌باشد.علاقه مندان به ماهیگیری می‌توانند بر روی موج شکن این روستا به صید ماهی هایی همچون :ماهی سفید و کولی و اصلک و بینو بپردازند و از مناظر اطراف لذت ببرند.منابع:http://lahijan-1391.blogfa.

com/http://guilan-e-ma.ir/.