اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار میلاش
استان:
گیلان
شهرستان:
رودسر

معرفی نامه

این آبشار در منطقه رحیم آباد واقع شده است و یکی از زیبا‌ترین آبشار‌های گیلان است که در غرب روستای میلاش و در مسیر رودخانه ای با همین اسم قرار گرفته است.این آبشار از کوه بندبن سرچشمه می‌گیرد و در ارتفاع هشتصد متری از سطح دریا و هفتصدمتری غرب رودخانه پلرود واقع شده است.روستای میلاش در سی کیلومتری رحیم آباد و چهل و پنج کیلومتری شهرستان رودسر قرار دارد که از روستا‌های دهستان اشکور سفلی به شمار می‌اید . به غیر از آبشار ، منطقه کهنه سره نیز از جاذبه‌های این روستا می‌باشد که محل سکونت انسان‌های گذشته می‌باشد.

آبشار میلاش پس از باغ فندق عزیز رحیمی و پانصد متری راه مال رو و جنگلی میلاش به لامشکن قرار دارد که در میان درختان جنگلی ممرز، پلت و میان دره مازی بن و روستای میلاش کوچک قرار گرفته است.ارتفاع این آبشار بیست و پنج متر ،عرض آن هشت متر و مساحت آن حدود صد و پنجاه متر مربع می‌رسد و آب از شیب هشتاد و پنج درجه با فشار به پایین سرازیر می‌شود.عمق استخر پای آبشار حدود هفتاد سانتی مترو مساحتی حدود سی متر دارد. درجه حرارت آب این استخر در تابستان بین ده تا بیست سانتی گراد متغیر است.

راه‌های دسترسی به این آبشار به این صورت می‌باشد:1. قزوین دانشگاه ازاد اسلام قزوین . مسیر روستای باراجین .رازمیان.

ویارده.سپارده .نرسیده به گرمابه دشت .روستای زیاز.

دست راست جاده خاکی روستای دیورود. روستای میلاش ...

مشاهده کامل متن .ابشار میلاش .پس از طی شش کیلومتر جاده خاکی و حدود پانزده دقیقه پیاده روی از روستای میلاش به این ابشار زیبا می‌رسید.2 .

کلاچای، رحیم اباد بعد از گرمابه دشت، دست راست روستای زیاز .نرسیده به روستای زیاز ،دست راست جاده خاکی روستای دیو رود، روستای میلاش .ابشار میلاش منابع:http://www.karkan.

ir/post-4780http://berimbegardim.blogsky.com/http://khazarfood.com/fa/Details479.

aspx.