اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای پلام
استان:
گیلان
شهرستان:
رودسر

معرفی نامه

روستای پلام در بخش رحیم آباد شهرستان رودسر قرار دارد که در بیست و دو کیلومتری رحیم آباد ، ساحل غربی رودخانه پلورود و یک کیلومتری جاده رحیم آباد به اشکور،در ارتفاع هفتصد و پنجاه متری از سطح دریا و در میان جنگل واقع شده است.پلام دارای شش محله می‌باشد که به این شرح اند: جیرپلام، کاروانسراسره، کندسرمحله، چکر کینه، میان محله، سره محله.این روستا دارای دو بافت قدیم و جدید می‌باشد و خانه‌های آن اکثرا دو طبقه اند. شغل اکثر اهالی این روستا مانند دیگر روستا‌های شمالی کشاورزی است.

روستای پلام از یک طرف به رود خانه از یک طرف به کوهی صخره ای به نام وایگان تله و همچنین از سویی دیگر به جنگل منتهی می‌شود که از مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع پرده ای زیبا و بومی به نام قرقاول می‌باشد.سفید آب در شرق این روستا و منطقه ای تفریحی در کنار روستا و ضلع شرقی رودخانه پلورود از جاذبه‌های پلام به شمار می‌آید.همچنین این روستا از چشمه‌های زیادی برخوردار است که از معروف‌ترین ان‌ها می‌توان به چشمه پلام دره اشاره کرد . یکی از جاذبه‌های این روستا که در نوع خود منحصر به فرد است مزارغ کشاورزی پلکانی آن می‌باشد که بسیاز منظره زیبایی دارد .

مساحت این زمین‌های زراعی به حدود چهار هکتار می‌رسد و قدمت آن‌ها به حدود صد سال می‌رسد. این مزارع در زمان برداشت بسیار دیدنی می‌شوند زیرا رنگ زرد این مزارع در محیط سرسبز اطراف ...

مشاهده کامل متن به گونه ای دیده می‌شود که گویی راهی پلکانی برای رسیدن به قله کوه ایجاد شده است.منابع:http://fa.wikipedia.org/http://www.

karkan.ir/post-8689http://www.iranvillage.ir/article-4545--0-0.

html.