اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آرامگاه آقا سید محمد نجفی
استان:
گیلان
شهرستان:
بندر انزلی

معرفی نامه

آیت الله سیّد محمد نجفی در سال هزار و دویست و پنجاه و هفت شمسی در نجف اشرف به دنیا آمد. ایشان از نوادگان امام حسین (ع) و از سلاسه پاک پیامبر اسلام می باشند. زندگی معنوی و روحانی و جاوید وی همیشه در قلب عاشقان و مریدانش جا دارد و هرگز فراموش نمی‌شود. روح بزرگوار و مقام معنوی وی واسطه برآوردن حاجات نیازمندان و متوسلین بسیاری در درگاه الهی بوده است.

ایشان دروس ابتدایی و سطح را نزد پدر بزرگوارش مرحوم آیت الله سید حسین حسینی بادکوبه ای که خود از استادان بزرگ و نامی در حوزه علمیه نجف اشرف بودند، فرا گرفت. آقا سید محمد تا سن سی سالگی در نجف اشرف اقامت داشت سپس به ایران مهاجرت کرده و در بندرانزلی ساکن شدند و درطول حیات پربارش در این شهر به تدریس علوم حوزوی و تبلیغ امور دینی پرداختند. آیت الله میلانی یکی از شخصیت‌‌های بزرگ حوزه‌‌های علمیه در کشور درباره شخصیت منحصر به فرد آقا سید محمد نجفی می‌فرمودند: آیت الله سید محمد نجفی در صورت اقامت در قم در ردیف مراجع بزرگ تقلید مطرح می‌شدند. سیّد محمد نجفی که در نهایت زهد و سادگی و تواضع در بندر انزلی زندگی می‌کرد، سرانجام در روز شانزدهم مهرماه سال هزار و سیصد و پنجاه و هشت در سن هشتاد و دو سالگی دعوت حق را لبیک گفته و به دیار باقی شتافتند.

پیکر مطهر ایشان در مسجد "سامانسر" غازیان انزلی که بعد‌‌ها به نام خود وی تغییر نام یافت به خاک سپرده شد.با عرض پوزش آدرس دقیق آرامگاه آقا سید محمد نجفی در حال حاضر بر روی نقشه موجود نمی‌باشد به محض اطلاع از آدرس، نقشه به روز رسانی خواهد شد. دوستانی که از آدرس آرامگاه آقا سید محمد نجفی اطلاع دارند لطفا برای آدرس دقیق مارا همراهی کنند.منابع :http://sedayegilan.

ir/http://rcirib.ir/http://vista.ir/http://gallery2.igtr.

ir/http://anzalichi-ir.blogfa.com/.