اطلاعات بیشتر


نام مکان:
بقعه نرگس خاتون
استان:
گیلان
شهرستان:
تالش

معرفی نامه

یکی از زیارتگاه‌‌های پر بازدید تالش، بقعه نرگس خاتون از نوادگان امام موسی کاظم (ع) می‌باشد که در شهر چوبر تالش قرار دارد.اماکن و امامزاده‌‌های موجود در منطقه تالش می‌تواند در جذب گردشگر داخلی و خارجی نقش مهمی داشته باشند .امامزاده نرگس خاتون عمه امامزادگان ابراهیم و قاسم آستارا و خواهر بی بی در باکو از فرزندان امام موسی کاظم (ع) می‌باشد که به همراه برادرش در حال جنگ و گریز از اعمال بنی عباس بود. ایشان در حال فرار به همراه امامزادگان ابراهیم و قاسم بطرف باکو و پناهنده شدن به خواهرش در چوبر کنونی مجروح و به رحمت خدا می رود و در همینجا در سال دویست و پنجاه و سه هجری قمری مدفون می‌شود.

برادرزاده هایش نیز بعد از چند روز به سیبلی کنونی در استارا رسیده که توسط اعمال بنی عباس در جنگ تن به تن به شهادت می‌رسند. زیارتگاه این دو امامزاده در آستارا می‌باشد.چوبر از توابع شهرستان تالش می‌باشد. جمعیت چوبر در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج، حدود هزار و چهارصد و هشتاد و یک نفر بوده است.

این شهر در سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار خورشیدی از ادغام پنج روستا تشکیل شد. آبشارهای کوهستانی از جاذبه‌‌های گردشگری چوبر هستند. طرح هادی شهر چوبر به تصویب رسیده و سه خیابان اصلی شهر در دست بهسازی است.از دیگر اماکن دیدنی این شهر می‌توان به: نه ساله، سیدآباد محله، دروار محله، للکه محله، رودسرا، بازار چوبر، حاج یدالله محله ۱ و ۲، هنری محله، کچیم، خودکار محله، مسجد قباقی، دهقان محله، الکوفی، ییلاقات، ییلاق محمد علی یوردی، هاچاقیه، اسکندر یوردی، کوردیوردی و قیصیر داغ اشاره کرد.

با عرض پوزش آدرس دقیق بقعه نرگس خاتون در حال حاضر بر روی نقشه موجود نمی‌باشد به محض اطلاع از آدرس، نقشه به روز رسانی خواهد شد. دوستانی که از آدرس بقعه نرگس خاتون اطلاع دارند لطفا برای آدرس دقیق ما را همراهی کنند.منابع :http://chobar.ir/http://my-gilan.

mihanblog.com/http://maryankhabar.com/http://fa.wikipedia.

org/http://www.weblogiha.com/.