اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای دربند
استان:
لرستان
شهرستان:
ازنا

معرفی نامه

دربند نام روستایی است که در 15 کیلومتری شهرستان ازنا قرار دارد. به خاطر وجود ایستگاه راه‌آهن در آن از این روستا بنام «ایستگاه دربند» هم یاد میکنند. اهالی روستا بیشتر کشاورز هستند و عده ای هم به کار دامداری مشغول می‌باشند. کشاورزی و باغداری در روستای دیدنی دربند ازنا پر رونق است.

گندم، جو، لوبیا، گیاهان علوفه ای، آلو و زردآلو عمده محصولات کشاورزی و باغی این روستا را تشکیل می‌دهد. علاوه بر وجود نعمت خاک حاصلخیر در روستای دربند ازنا، این روستا منابع آب خیلی خوبی دارد که اهالی این روستا قدر این آب خدادادی را می‌دانند.رودخانه ای که از این روستا میگذرد بسیار پر آب و زلال و دارای آبی گواراست. علاوه بر استفاده کشاورزی برای ایجاد استخرهای پرورش ماهی قزل آلای سردآبی هم از آن استفاده می‌کنند.

روستای زیبای دربند ازنا از مناطق گردشگری این شهرستان است که از امکانات خوبی برخوردار است و طرح هادی در آن اجرا شده است. همچنین روستای دربند ازنا در نزدیکی تونل برفی قرار دارد.از طبیعت زیبای این روستا میتوان به درخت‌های بیدستان اشاره کرد. و از جلوه‌های دیدنی آن ساختمان قدیمی ایستگاه و لانهٔ لک لک هایی که ده‌ها سال روی یکی از دودکشهایش لانه کرده اند می‌باشد.

کوهنوردانی که به قله‌های اشترانکوه صعود می‌کنند معمولاً برای رسیدن به گهر از مسیر آبادی تیان حرکت می‌کنند. برای رفتن از مسیر تیان می‌توان از ...

مشاهده کامل متن راه‌آهن تهران-خرمشهر استفاده کرد و در ایستگاه دربند بعد از ایستگاه ازنا از قطار پیاده شد.منبع:http://www.negahmedia.irhttp://vista.

irhttp://mahziar.ir/.