اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه‌های آب گرم رامسر
استان:
مازندران
شهرستان:
رامسر

معرفی نامه

آدرس : مازندران رامسراین چشمه‌‌ها چندین رشته را تشکیل مى‌دهند و به چشمه‌هاى گوگردى گازدار معروف هستند. این چشمه‌ها در نقاطى مانند جواهرده ، کتالم ، سادات محله و خود شهر رامسر قرار دارند. در حال حاضر از بیشتر این چشمه‌ها به صورتى ابتدایى ، به طور عمومى و یا خصوصى استفاده مى‌شود ، ولى مجموعهٔ هتل‌هاى رامسر ، شهردارى‌هاى محلى و بخش خصوصى از طریق ایجاد استخر شنا ، دوش و وان‌هاى متعدد ، محل‌هاى مناسبى را براى استفاده و استحمام مسافران و مردم محلى فراهم آورده‌اند.در رامسر چشمه‌های آبگرم گوگردی متعددی وجود دارند.

این چشمه‌ها در امتداد گسل رامسر واقع‌اند. در جنوب رامسر ، چشمه زیرپل معروفیت بیشتری دارد که آب آن از چند نقطه و ازکف حوضچه خارج می‌شود. در کف حوضچه نیر بلورهای پیریت و گوگرد دیده می‌شود. جدار داخلی حوضچه سیاه رنگ و رسوبات آهکی متخلخل بر آن نشسته است.

در سمت مشرق رامسر چشمه گوگردی آب سیاه وجود دارد که دمای کمتر از سایر چشمه‌ها است.مطالعات نشان داده است که آب چشمه آب سیاه به شدت اکتیو و مقدار اورانیوم آن 5 تا 11 پی پی ام است. رنگ سیاه آن مربوط به مواد آلی و اکسید منگنز است. در ضمن بوی سولفید هیدروژن از آب استشمام می‌شود.

در مشرق هتل بزرگ رامسر ، تعداد 9 چشمه آب معدنی گوگردی و رادیم‌دار در امتداد خط تقریبا مستقیمی که موازی با شکستگی بزرگ شمال غرب - جنوب شرق البرز است، قرار دارند. ...

مشاهده کامل متن در شهرهای کتالم و سادات محله نیز چند وان و استخر آب گرم معدنی وجود دارد که برای درمان بیماریهای پوستی، رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی سودمند است.سادات محله در فاصله 5 کیلومتری رامسر قرار دارد که زمانی معاف محله نام داشت و سپس به سید محله تغییر یافت و در چند دهه اخیر مبدل به سادات محله شد. این شهر به داشتن چشمه‌های آب گرم معدنی مشهور است.مهمترین چشمه‌های آّگرم معدنی در رامسر عبارتند از:-آبگرمهای معدنی و بهداشتی محمود گرما و عزیز گرما که در رامسر واقع است.

-آبگرم اشکرگرما که این مکان زیبا در ساداتشهر واقع است.-آبگرم کش که در ساداتشهر واقع است.-آبگرم سنگ بنه که در ساداتشهر واقع است.-آبگرم شاه مادر گرمابه در پشت هتل جدید رامسر واقع است.

آبگرم سنا در پشت هتل واقع است.منابع :http://vista.ir/http://daneshnameh.roshd.

ir/http://ramsar0033.blogfa.com/post/2http://hamshahrionline.ir/details/94926.