اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبگرم لاریجان
استان:
مازندران
شهرستان:
آمل

معرفی نامه

آدرس : منطقه لاریجان اطراف مسیر جاده هراز قرار داردبه علت شرایط خاص زمین‌شناختی در دامنه‌های البرز به ویژه اطراف قله دماوند، آب‌های معدنی با خواص مختلف درمانی وجود دارد که مهم‌ترین آنها در روستای آبگرم مجموعه‌ای جذاب را پدید آورده‌است. روستای ییلاقی و خوش آب‌وهوای آب‌گرم در دامنهٔ قله دماوند قرار دارد. آبگرم لاریجان در فاصله حدود 60 کیلومترى شمال شرق تهران و 26 کیلومترى شمال شرق شهرستان دماوند قرار دارد. مظهر این چشمه در شکاف سنگهاى کواترنرى (آندزیت و بازالت) واقع شده است .

آب این چشمه در ردیف آبهاى داغ (Hyperthermal) و تیپ(Type) آن سولفاته کلسیک مى باشد.جاده دسترسی به آن پس از طی ۷۰ کیلومتر در مسیر توریستی هراز که شهر آمل را به تهران متصل می‌کند، در سمت چپ تابلوی شهرک صنعتی لاریجان، دانشگاه پیام نور واحد رینه را مشاهده خواهید کرد.در محل گزنک توریستی هراز که شهر آمل را به تهران متصل می‌کند در محل گزنک بخش لاریجان از راه اصلی جدا شده و به سمت غرب در مسیر کوهستانی و آسفالته ادامه یافته است.قبل از جاده فرعی که به رینه می‌رسد، رستوران سالاری در سمت چپ جاده را می‌بینید.

وقتی وارد جاده فرعی شدید، بعد از طی مسیری تقریبا کوتاه به دو روستای رینه و نیاک می‌رسید، حدود 20 دقیقه به مسیر ادامه دهید، دقت داشته باشید که این مسیر باریک، کوهستانی و کمی خطرناک است، روستای آبگرم در انتهای این ...مشاهده کامل متن مسیر واقع است.

آبهای گرم معدنی این روستا با حرارتی در حدود ۶۲ درجه سرشار از مواد گوگردی بوده و به همین دلیل برای درمان انواع بیماریهای پوستی، دردهای استخوان، مفاصل و روماتیسم مفید می‌باشد.در مظهر این آب گرم ، حمام‌هایى با خزینه‌هایى کوچک احداث شده‌اند و مردم مى‌‌‌توانند براى استفاده از آب گرم ، اتاق هم اجاره کنند.از آبگرم به 2 طریق می‌توانید استفاده کنید. یعنی در دو زمان :زمان اول : اگه وقت کمی دارین و هدف فقط رفتن داخل آبگرم هست، از ساعت 10 صبح تا حدود 6 بعد از ظهر می‌توانید به آبگرم بروید و یه اتاق یا سوییت همراه با آبگرمش را کرایه کنید.

زمان دوم : چنانچه اهل شب ماندن هستید و اهل گردش روستایی، حتما توصیه می‌کنم حدود ساعت 4 یا 5 بعد از ظهر (مثلا بعد از ظهر پنجشنبه) از تهران حرکت کنید و بعد از حدود تقریبا 2 ساعت و نیم، در روستا هستید که برای استفاده از آبگرم یک سوییت به همراه آبگرم برای شب تاصبح اجاره نمایید.لازم به ذکر است در این روستا انها یک آبگرم عمومی وجود دارد و برای استفاده از آبگرم باید آن را به همراه سوییت اجاره نمایید.منابع :http://www.chn.

ir/http://www.larijan.ir/.