اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک جنگلی نور
استان:
مازندران
شهرستان:
نور

معرفی نامه

آدرس : این پارک در کیلومتر 5نور به محمودآباد قرار دارد.بوستان جنگلی نور با مساحت 3 هزار و 645 هکتار، یکی از بزرگترین بوستان‌های جنگلی شمال کشور و دارای جذابیت‌های گردشگری فراوانی است که در شرق شهرستان نور قرار دارد.پارک جنگلی نور که با نام موسس آن، مرحوم "سعیدی آشتیانی" نیز نامیده می‌شود. البته این پارک نخستین جنگلی که در قالب پارک جنگلی به همت مهندس سعیدی آشتیانی تاسیس شد.

این بوستان در نزدیکی کوه و دریا قرار دارد و به دلیل جذابیت‌های گردشگری و ارزش‌های طبیعی، از جمله داشتن ذخیره گاه 270 هکتاری درخت "سفید پلت" که بومی ایران است، از بوستان‌های شاخص محسوب می‌شود. این بوستان در سال 1351 به همت مرحوم سعیدی آشتیانی ساخته شده است.در این بوستان، درختانی نظیر بلوط، ممرز، توسکا، انجیلی، لرگ، سفید پلت، لیلکی، افرا، شب خسب، ون ، نمدار، اوجا و جانورانی همچون شغال، تشی، روباه و گرگ وجود دارد.همچنین در این بوستان، تاسیساتی نظیر فروشگاه، زمین ورزشی کودکان و بزرگسالان، رستوران، قهوه خانه سنتی، اردوگاه و خورگشت (پیک نیک) ایجاد شده است.

البته شماری از کارشناسان، مسافران و اهالی با اشاره به مشکلات فراروی این بوستان، بر لزوم توجه و حمایت همه جانبه از این بوستان جنگلی تاکید کردند.منبع :http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.

aspx?NID=5817http://www.daryanews.com/?NewsId=11300http://sari.frw.

org.ir/http://www.asriran.com/fa/news/105234.