اطلاعات بیشتر


نام مکان:
جنگل الیمستان
استان:
مازندران
شهرستان:
آمل

معرفی نامه

جنگل الیمستان نام جنگلی است از توابع شهرستان آمل استان مازندران .جنگل الیمستان یکی از زیباترین مناظر را در فصول بهار و تابستان به گردش گران و طبیعت دوستان نوید می‌دهد. این منطقه به طلای سبز ایران مشهور است و دارای مه غلیظ و جنگل‌های سر سبز و انبوه می‌باشد. این جنگلها محل رویش گیاه " الیما " ست که در اردیبهشت ماه رشد می‌کند.

می‌گویند نام جنگل الیمستان نیز برگرفته از آن می‌باشد. الیمستان یکی از مناطق توریستی ایران در آمل است که تورهای زیادی از جوانان برای تفریج و سفر به دل طبیعت الیمستان می‌زنند این منطقه نگاه عکاسان داخلی و خارجی راه هم به خود جذب کرده و طبیعت بکر و زیبایی جنگلها و مراتع و سر سبزی آن وصف نشدنی است، ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن دما در فصل گرما و وجود چشمه سار‌های فراوان و پوشش جنگلی متنوع و دشت‌ها و آب زلال و اسب‌های زیبا از شاخصه‌‌های این جنگل است. آب مردم آن از چشمه تامین می‌شود و محصول آن غلات، لبنیات و عسل است. اما از همه این‌ها گذشته، قله الیمستان هم یکی دیگر از جاذبه‌های این روستا است که در زمستان و بهار کوهنوردان زیادی را به خود جذب می‌کند.

قله ای که حدود ۲۵۱۰ متر ارتفاع دارد و یکی از بهترین گزینه‌های کوهنوردی در زمستان به شمار می‌رود. اگر اهل کوهنوردی باشید، این قله با تمام جاذبه‌های طبیعی اطرافش بهترین گزینه سفر کوهنوردی شما به شمار خواهد رفت. ..

.مشاهده کامل متن برای رفتن به این منطقه از تهران باید این مسیررا طی کنید: تهران - کیلومتر 140 جاده هراز - 20 کیاومتری آمل - جاده فرعی سمت راست با تابلوی امام زاده قاسم یا امامزاده لهاش - در اوایل مسیر به دو راهی می‌رسید که جاده سمت چپ را دنبال کنید ، جاده فرعی آسفالته باریک با پیچ و خم بسیار حدود 7 کیلومتر که ابتدا ما را به روستای لهاش و پس از 5 کیلومتر مسیر خاکی به روستای الیمستان می‌رسید و از آنجا با پشت سر گذاشتن آبادی وارد جنگل می‌شوید.ارتفاعات زرشک کوه ، طبیعت زیبای پاییزی جنگل‌های الیمستان ،پیاده روی در جنگل ،دورنمای زیبای قله دماوند، قله الیمستان از جاذبه‌های طبیعت این منطقه است که در زمستان و بهار کوهنوردان زیادی را به خود جذب می‌کند. قله الیمستان حدود 2500 متر ارتفاع دارد.

در کل مسیر دامنه شرقی، قله دماوند در پیش رو است , نرسیده به قله جای دو شهاب سنگ بزرگ دیده می‌شود که حفره هایی به عمق 10 تا 15 متر ایجاد کرده اند. تقریبأ تمام فصول قله را میتوان صعود کرد ولی پاییز وبهار بهتر است این قله با تمام جاذبه‌های طبیعی اطرافش بهترین گزینه سفر کوهنوردی برای گردشگران و کوهنوردان استمنبع:http://www.tebyan.net//http://hoorshid.

persianblog.ir/post/5/.