اطلاعات بیشتر


نام مکان:
خزرشهر
استان:
مازندران
شهرستان:
بابلسر

معرفی نامه

شهرک خِزرشهر یک شهرک ساحلی است که در استان مازندران قرار دارد. این شهرک در کیلومتر ۶ جاده بابلسر به فریدون‌کنار قرار دارد.اوایل دهه چهل شمسی پس از افتتاح جاده هراز با توجه به نزدیکی استان مازندران به تهران، شهرک دریاکنار در نزدیکی بابلسر و در ساحل دریای خزر تاسیس شد به دلیل استقبال مردم، فکر احداث شهرکی دیگر در همان حوالی با خصوصیاتی بهتر بوجود آمد و اولین قدم‌ها برای تعیین مکان مناسب با همان مشخصات دریاکنار برداشته شد و شهرکی بنام شهرک خزرشهر در ضلع شمال جاده نامگذاری شد.اولین کلنگ شهرک و پیاده کردن نقشه آن و تفکیک قطعات از سال ۱۳۴۲ آغاز و اجرا گردید.

همایون صنعتی زاده از بنیان‌گذاران اصلی خزرشهر است.خِزرشهر یک شهرک ساحلی است که شامل دو بخش خزرشهرشمالی و خزرشهرجنوبی می‌باشد. خزرشهر جنوبی دقیقا روبروی خزرشهر شمالی در آن سوی جاده مابین بابلسر و فریدونکنار قرار دارد.ورود به شهرک خزرشهر برای عموم آزاد نیست , نیازمند کارت ورود است و تنها مالکان یا میهمانان آنان با هماهنگی آنان امکان ورود دارند.

این شهرک در ایام تعطیلات و تابستان میزبان گردشگران داخلی و توریست‌های زیادی است.منبع:http://www.vilaha.com/?com=page&name=khazarshahrhttp://www.

khazarshahr.com/index.php?option=com_joomgallery&Itemid=71http://ishomal.com/http://vilaha.

com/?com=page&name=khazarshahr.