اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک جنگلی کشپل
استان:
مازندران
شهرستان:
نور

معرفی نامه

پاک جنگلی کشپل در شهرستان نور و در فاصله دو کیلومتری شهر چمستان در مسیر ییلاق لاویج قرار دارد که از شمال به جاده نور - چمستان، از جنوب به کوه و اب گرم لاویج ، از غرب به شهرک صنعتی چمستان و رود لاویج و از شرق به جنگل‌های چشمستان منتهی می‌شود. مساحت این پارک حدود هفت هزار و دویست و ده متر مریع می‌باشد و با شش نوع تیپ جنگلی از قبیل : توسکا- لرک وتوسکا- توسکاوبلوط- افرا، بلوط - ممرز - انجیلی و ممرز - انجیل پوشیده شده است . این منطقه قبلا به عنوان تفرج گاه استفاده می‌شده به همین خاطر و به دلیل وجود سنگ آهن در رود خانه در این مسیر قدیما کوره‌های ساچمه سازی بوده است که هنوزم آثاری از آن به جای مانده است. این منطقه به دلیل وجود چشمه‌های با دبی خوب مورد توجه قرار گرفته و امکان استفاده از آنها فراهم شده است.

از طرف شهرداری چمستان تاسیسات وتسهیلات پراکنده بدون طرح از قبیل چشمه اب معدنی، آ لاچیق، حصارنرده‌ای، پله سنگی، فروشگاه مواد غذایی و کته کبابی، پارک بازی برای بچه‌ها وزمین بازی فوتبال و والیبال و سرویس بهداشتی صورت گرفته بود که پس از موافقت اداره کل منابع طبیعی این امر به شهرداری چمستان واگذار گردید که اقداماتی جهت زون سازی منطفه و نهال کاری و فراهم سازی امکانات تفریحی رفاهی صورت گرفت.این پارک از نظر وجود چشمه‌های فراوان بسیار حائز اهمیت است وده چشمه با دبی نیم تا سه لیتر تا کنون ...

مشاهده کامل متن شناسایی شده اند .از امکانات این پاک جنگلی میتوان به : رستوران، قهوه خانه سنتی ، فروشگاه مواد غذایی، چشمه‌های آب معدنی، راه پلکانی برای پیاده روی به عرصه‌ی بالا دست ،تاسیسات روشنایی، آلاچیق، سکو برای استقرار چادر، نمازخانه، سرویس بهداشتی ، تلفن عمومی ومحیط بازی کودکان اشاره نمود.منابع:http://sari.frw.

org.ir/00/Fa/StaticPages/Page.aspx?tid=2310http://fa.wikipedia.

org/http://sohrabala.persianblog.ir/post/4/.