اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار سنگ نو
استان:
مازندران
شهرستان:
بهشهر

معرفی نامه

این آبشار در جنوب شهرستان بهشهر و در سه کیلومتری دل جنگل‌های جنوبی بهشهر واقع شده است . مجموعه دیدنی سنگ نو در اعماق جنگل‌های کوه‌های پیش کوه جهان مورا در البرز شرقی قرار گرفته و شامل چهار آبشار است که بزرگترین آن حدود دوازده متر ارتفاع دارد.فضای اطراف این آبشار بسیار دیدنی و دل نشین است .پوشش گیاهی منطقه به طور عمده درختان بلوط وحشی انجیلی ممرز و انواع سرخس به ویژه گونه سرخس عقابی است.

اگر از محله " فراش محله" بهشهر به سمت جنوب حرکت کنیم پس از حدود یک و نیم ساعت پیاده روی به این آبشار زیبا می‌رسیم . البته خود مسیر نیز همانند آبشار بسیار دیدنی و متحیر کننده است .دره ای ای سنگی و زیبا پوشیده از خزه و سرخص که سقفی از شاخ و برگ درختانی بلند و تنومند آن را پوشانده است و این مسیر را به تونلی تبدیل کرده است که چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.از میان این دره ، آبی در جریان است که بسیار گوارا و زلال می‌باشد با ادامه دادن این مسیر به جنگلی زیبا می‌رسید که هنوز بکر و دست نخورده مانده است .

این جنگل زیبا منظره ای فوق العاده دیدنی دارد که به دلیل قرار گرفتن در خطه شمالی و آب و هوای معتدلش این زیبایی دو چندان شده است .منابع :http://www.tabnak.ir/pages/?cid=14188http://boyernews.

com/http://www.irtobacco.com/Portal/tirtash/defahttp://www.wikipedia.

orgمنابع :.