اطلاعات بیشتر


نام مکان:
جنگل دالخانی
استان:
مازندران
شهرستان:
رامسر

معرفی نامه

دالخانی نام روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان رامسر است و در 30 کیلومتری جنوب شرقی رامسر و در دهستان چهل‌شهید قرار دارد.نزدیک بودن جنگل‌های 600هزار متر مربعی رامسر به آن، باعث شده این جنگل‌ها به نام دالخانی شناخته شوند.جنگل دالخانی در مسیر رامسر به تنکابن قرار دارد و برای رسیدن به آن می‌توان از مسیر کتالم- هریس (جاده میرزا کوچک خان) – دالخانی گذشت یا از خروجی شهر رامسر شروع کرده و بعد از طی مسیری حدود 7 کیلومتر در مسیر آسفالته رامسر به تنکابن، به سه راهی جنت رودبار رسید. جنگل دالخانی 23 کیلومتر جلوتر در کنار جاده انتظار شما را می‌کشد! جنگل زیبایی که در میان گردشگران به «دالان بهشت» معروف است و با درختان انبوه و آب و هوای بی نظیرش می‌تواند بکرترین تجربه طبیعت گردی شما را رقم بزند.

جنگل هایی که در مسیر جاده ادامه دارند و بعد از دالخانی شما را به ییلاق جنت رودبار و گرسماسر، اکراسر، گلین و... می‌رسانند که شاید زیباترین تصاویر جنگلی عمرتان را به شما نمایش دهند.

دالخانی یک جنگل نیمه کوهستانی است که ارتفاع آن به حدود 800 متر می‌رسد و به همین دلیل، گزینه خوبی برای کوهنوردان و طبیعت گردان به حساب می‌آید. مهم‌ترین ویژگی دالخانی مه غلیظ است که بعد از سرسبزی بکرش گردشگران را به این منطقه می‌کشاند. نزدیکی این جنگل به روستای دالخانی هم فرصت خوبی است تا توریست‌ها زندگی یکی دو روزه ای را در یک روستای سنتی تجربه کنند و از نزدیک با آداب و رسوم و غذاهای محلی منطقه آشنا شوند.در محور دالخانی که از ابتدای جاده میرزا کوچک خان شروع شده و به ییلاقات ختم می‌شود، چندین مکان زیارتی وجود دارد که در بین مردم منطقه تقدس زیادی دارند.

زیارت گاه‌های تلیچکوه، امامزاده چاک، امامزاده سید هاشم و سید فاطمه آغوزکی و امامزاده سید قاسم خوشکا و... از این دسته هستند.

منبع:http://iranjazebe.blogfa.com/post/16http://www.tebyan.

net/newindex.aspx?pid=142710http://7ganj.ir/.