اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک جنگلی جوارم
استان:
مازندران
شهرستان:
سوادکوه

معرفی نامه

جوارم نام روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان سوادکوه است,پارک وسیعی به نام پارک جوارم در نزدیک این روستا قرار دارد.پارکی بدیع با مساحتی بالغ بر 365 هکتار که بهشتی کوچک اما وسیع را در خود جای داده است.بین دو شهر زیرآب و شیرگاه، در ضلع شرقی جاده_فیروزکوه، یک جاده فرعی کوتاه وجود دارد که تابلوی پارک_جنگلی_جوارم بر سر در آن نقش بسته است. پارک جنگلی جوارم از تفرجگاههای مازندران است که مسافران زیادی را به خود جذب کرده است.

درختان جنگلی موجود در محدوده طرح پارک شامل ممرز، انجیلی، راش، کلهو، افرا، توسکا، گردو و ... است , پارک جنگلی جوارم به لحاظ حفاظت از گونه‌های جانوری وحشی موجود در عرصه‌های اطراف پارک و در محدوده پارک نیزحائز اهمیت بوده و شکار حیوانات و پرندگان داخل عرصه ممنوع است.

این منطقه گردشگری علاوه بر پوشش گیاهی فوق‎العاده، دارای حیواناتی از قبیل شوکا، خرگوش، جوجه تیغی، قرقاول، فاخته و... است.

این منطقه محیطی آرام با امکانات رفاهی کامل است در حدی که نگرانی از بابت آنتن‎دهی موبایل نیز نخواهید داشت. علاوه بر این، کودکان در این منطقه فراموش نشدند و مکانی برای بازی با سرسره و الاکلنگ و...

برایشان قرار گرفته تا در هوای پاک و دست در دست درختان بازی کنند. حدود 360 هکتار مساحت پارک پوشیده از مخمل سبز رنگ در کنار آبی آسمان و ابرهایی که خیلی نزدیک به زمین‎اند، می‎باشد؛ کافی است ...

مشاهده کامل متن تا هر گردشگری محصور آن شود. با سفر به منطقه گردشگری جوارم فقط باورتان می‎شود که جاده‎ای پر پیچ و خم درلابه‎لای طبیعت زیبای شمالی منتظر مسافران خسته است تا دل مشغولی‎های شهرهای بزرگ و دود گرفته را بشوید و خستگی راه طولانی از سفر را رفع کند. منبع:http://www.banoo.

ir/post/1672http://www.mehrnews.com/http://vista.ir/http://www.

kishkhal.blogfa.com/.