اطلاعات بیشتر


نام مکان:
شهرک ساحلی دریاکنار
استان:
مازندران
شهرستان:
بابلسر

معرفی نامه

شهرک دریاکنار ، شهرک ساحلی مسکونی-تفریحی می‌باشد که در نزدیکی "دریای خزر" و حدود پنج کیلومتری شهرستان بابلسر در مسیر بابلسر به فریدون کنار واقع شده است . احداث این شهرک ساحلی در اوایل دهه چهل شمسی شروع و در اواخر آن به پایان رسید که در زمان خود از جمله اولین و بزرگترین شهرک‌های کشور و همچنین خاورمیانه به شمار می‌رفت.دریا کنار که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهرک‌های مسکونی شمال کشور محسوب می‌شود که اکنون دارای بیش از هزار و هفتصد واحد ویلا می‌باشد. طراحی فضای باز و ویلاهای آن متاًثر از معماری غربی است و آقای "حسین امانت" طراح مشهور میدان و برج آزادی نیز در طراحی این شهرک نقش داشته است .

این شهرک حدود بیش ازدو هزار و هفتصد متر از امتداد ساحل دریای خزر را به خود اختصاص داده و مساحت آن حدود سیصد هکتار می‌باشد . این شهرک نوزده خیابان را شامل می‌شود که طول خیابان ورودی شهرک یا خیابان یکم هزار و دویست متر است و فاصله خیابان یکم تا خیابان هفدهم هزار و هشتصد متر می‌باشد.دریا کنار به خاطر قرار گرفتن در نزدیکی دریای خزر و داشتن فضاهای سبز انبوه و محیط خانوادگی دلچسب، شهرت پیدا کرده است . جاده‌های هراز، فیروزکوه، و کناره نیز امکان مسافرت‌های بین شهری را برای ساکنان شهرهایی چون تهران، ساری، بابل، و غیره فراهم نموده و اکثر مالکان و مستاًجران آن، ایام تعطیل به خصوص عید نوروز و فصل تابستان .

..مشاهده کامل متن را در آنجا سپری می‌کنند.خیابان‌های زوج شهرک به دریا می‌رسد که با سنگهایی بزرگ پوشیده شده‌است.

در آخر خیابان یکم این شهرک، رستوران، مغازه‌ها و سرگرمیهای گوناگون به همراه صندلی‌های ساحلی برای مردم فراهم شده است. خیابان‌های ششم و هفدهم دریا کنار به ساحل شنا متصل اند که دارای نجات غریق می‌باشد . معمولاً در فصل‌های گرما ساحل خیابان ششم برای آقایان، و ساحل خیابان هفدهم برای بانوان فراهم می‌شود و هنگامی که یکی از دو ساحل مناسب شنا نباشد، ساحل دیگر از صبح تا ساعت پانزده مخصوص خانم‌ها و از ساعت پانزده به بعد در اختیار آقایان قرار می‌گیرد.منابع :http://www.

daryakenar.ir/http://fa.wikipedia.org/villa-mazandaran.

blogfa.comwww.fardanews.com.