اطلاعات بیشتر


نام مکان:
بهنمیر ( منطقه ساحلی و گردشگری میرود )
استان:
مازندران
شهرستان:
بابلسر

معرفی نامه

شهر بهنمیر در قسمت شرقی بخش مرکزی بابلسر واقع شده است . در گذشته نام این شهر بهمن میر بوده است که به مرور زمان بر اثر تلفظات مختلف به بهنمیر تغیر نام پیدا کرد. بهنمیر در چهار راهی قرار دارد که از یک طرف به بابلسر، از طرفی به بابل، از سمتی دیگر به کیاکلا و قائمشهر و از سوی دیگر به جویبار و ساری مرتبط می‌شود.سجاد محله، آغوزبن، حاجیکلا، هزارچل، بازارسر، همت آباد، حمام سر، بالامحله، دارابدین بهنمیر جزء حوزه شهری و دارابدین روشن، کریم کلاً، روشندان، میرود، کاله، عربخیل، گالشکلا، سرخدشت، میرودسرو .

..جزء بخش این شهر به شمار می‌آیند. محصول عمده بهنمیر توت فرنگی بوده و باغات کیوی و نیشکر و محصولات مشتق از آن نیز بسیار معروفند.

بهنمیر یکی از شهرهایی است که از طریق محله میرود به دریا متصل است و منظره جنگل و دریا در کنار هم هر ساله مسافران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند.شهر زیبا و ساحلی بهنمیر دارای منطقه ای بکر و نوار جنگلی زیبایی در قسمت شمالی خود می‌باشد که در نوع خود منحصر بفرد می‌باشد و هرساله میزبان گردشگران و میهمانان زیادی از سایر نقاط کشور می‌باشد.جهت رفاه حال شهروندان و مسافرین محترم تفرجگاه ساحلی در منطقه میرود بهنمیر فراهم شده است که این تفرجگاه دارای امکاناتی از جمله : طرح سالمسازی دریا برای خانمها و آقایان، آلاچیق، آب شرب، برق، سرویس بهداشتی، نمازخانه، استراحتگاه مسافرین، ..

.مشاهده کامل متن پارکینگ عمومی و مجموعه بازی کودکان و مجموعه ورزشی می‌باشد.منابع :http://www.mashhadsar.

ir/http://fa.wikipedia.org/http://havayetaze23.blogfa.

com/bahnamir-112.blogfa.com.