اطلاعات بیشتر


نام مکان:
دریاچه چورت
استان:
مازندران
شهرستان:
ساری

معرفی نامه

دریاچه چورت که به دریاچه میانشه هم شهرت دارد و لقب خواهرخواندگی دریای خزر را به خود اختصاص داده است در فاصله ده کیلومتری روستای چورت مابین فاصل ساری تا کیاسر واقع شده است . این دریاچه، درفاصله سیصد و پنجاه کیلومتری تهران در جنگل‌های بکر روستای چورت در بخش چهاردانگه شهرستان ساری قرار گرفته که حدود پنجاه کیلومتری جنوب این شهرواقع شده است . این دریاچه حدود دو نیم هکتار مساحت دارد و به دلیل نزدیکی به روستای چورت، دریاچه چورت هم نامیده می‌شود.دریاچه میانشه در سال هزار و سیصد و هجده خورشیدی بر اثر زمین‌لرزه و رانش زمین و در پی آن بسته شدن مسیر آب چشمه‌ای که در کنار دریاچه قرار دارد، بوجود آمده‌است.

هنگام کاهش آب، پدیدار شدن باقیمانده درخت‌هایی که در محل پیدایش دریاچه بوده‌اند منظرهٔ ویژه‌ای را ایجاد می‌کند. این دریاچه در شکاف دره‌ای با شیب زیاد واقع شده و دور تا دور دریاچه را پوشش‌های جنگلی بکر و درختان قدیمی احاطه کرده است . شکل هندسی دریاچه به شکل بیضی کشیده بوده و عمق آن با توجه به میزان بارش‌های فصلی متغیر است. ماهی‌های موجود در دریاچه توسط افراد محلی به دریاچه انداخته شده‌است.

ای رسیدن به دریاچه چورت، باید مسیر ساری کیاسر را در پیش بگیرید. بعد از طی مسافتی در حدود بیست و پنج کیلومتر بعد از تابلوی روستای چورت وارد مسیر فرعی می‌شوید. پانزده کیلومتر جلوتر، در جاده آسفالته به روستای ..

.مشاهده کامل متن چورت خواهید رسید. پس از روستا چندین مسیر خاکی برای دسترسی به دریا وجود دارد. مسیر جاده خاکی به طول ده کیلومتر به دریاچه چورت منتهی می‌شود.

برای دسترسی می‌توانید از راهنمایان محلی هم کمک بگیرید.منابع :http://fa.wikipedia.org/www.

tebyan.netwww.kaviangroup.com/www.

bartarinha.ir/.