اطلاعات بیشتر


نام مکان:
باغ وحش ساری
استان:
مازندران
شهرستان:
ساری

معرفی نامه

باغ وحش ساری که به پارک حیوانات معروف است در ده کیلومتری ساری در منطقه ذغال چال در روستای طاهرده قرار دارد که یکی از جاذبه‌های تفریحی، توریستی و گردش گری استان مازندران به شمار می‌آید .این باغ وحش به عنوان اولین پارک پرندگان و حیوانات استان مازندران در تابستان هزار و سیصد و هشتاد و شش با پنج گونه پرنده رسما شروع به فعالیت نموده و در مساحتی هزار و دویست متر در فاز اول ، در حال حاظر دارای بیش از بیست نوع پرنده می‌باشد.این پارک در زمینی به مساحت حدود هجده هزار مترمربع احداث، محوطه سازی شده است و دارای امکاناتی جهت رفاه بازدیدکنندگان شامل پارکینگ، فضای سبز و بوفه و کافی شاپ و سیستم روشنایی جهت بازدید شبانه و غیره می‌باشد. پارک حیوانات ساری شامل بیش از چهارصد قفس سرپوشیده وسیع و چهل محوطه باز بوده و گونه‌های مختلفی چون طوطی‌های برزیلی، هفت رنگ، سبز، آرا، کپک، بلدرچین، مرغ عشق، عروس هلندی، انواع کبوترهای غیرمتعارف زینتی، انواع طاووس، انواع واریتههای قرقاول، انواع بوقلمون، مرغ‌های زینتی هلندی و مرغابی و درنا و پرندگان شکاری در معرض دید عموم شهروندان قرار گرفته است.

علاوه بر پرندگان کمیاب در این باغ وحش که توسط سازمانی غیر دولتی اداره و نگهداری می‌شود، گونه حیوانی شامل انواع پستانداران، پرندگان، دوزیستان، خزندگان و آبزیان نیز مشاهده می‌شود. در این باغ وحش شما شاهد گونه هایی از حیوانات ...

مشاهده کامل متن خواهید بود که در حد خود بسیار نایاب و یا منحصر به فرد می‌باشند مانند شیر و میمون‌ها و یا خرس و غیره. آکواریوم این باغ وحش بیش از سی گونه از آبزیان، دو زیستان و نرم تنان آب‌های شور و شیرین را در خود جای داده و از پر بازدیدترین قسمت‌های باغ وحش می‌باشد .این مجموعه از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است مانند :برکه : برکه کوچک و بزرگ در باغ وحش وجود دارد که محل زندگی پرندگان آبچر مانند انواع اردک ها، قوها، غازها و … می‌باشد. برکه بزرگی در قسمت مرکزی باغ قرار گرفته است بطوریکه تعداد زیادی از این پرندگان آبچر را در بر می‌گیرد.

صخره : صخره باغ که در مرکز قرار گرفته محیط زیستی مناسب جهت پرندگان کوهستانی و بیابانی است. پرندگانی چون کبکها بیشتر در این محیط مشاهده می‌شوند.قفسهای شیشه ای : از آنجا که مازندران دارای شرایط اقلیمی خاص خود می‌باشد، این قفسها با دارا بودن امکانات ویژه ای چون دستگاه تهویه، شوفاژ و کولر محیط مناسبی را برای پرندگان و خزندگانی که در محیط زیست طبیعی آنها شرایط خاص آب و هوایی حاکم است، فراهم ساخته است .قفسهای آهنی : این قفسها به دلیل نوع تغذیه پرندگان شکاری و درندگان ساخته شده است.

زیرا اینها در صورت آزاد بودن در محیط از سایر پرندگان و جوجه آن‌ها استفاده می‌کنند. همچنین سعی شده است محیط زیست طبیعی آنها که مناطق صخره ای کوهستانی است در قفسهای مربوط فراهم شود .منابع :http://www.saricity.

ir/forum.iranvij.irhttp://sari118.com/.