اطلاعات بیشتر


نام مکان:
پارک ولیعصر قائمشهر
استان:
مازندران
شهرستان:
قائمشهر

معرفی نامه

پارک ولیعصر درخیابان کارگر، جنب اداره کشاورزی قائمشهر قرار دارد . این پارک در سال هزار و سیصد و پنجاه و هشت با مساحتی حدود بیست و هشت هزار مترمربع موردبهره برداری قرار گفت که در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج نیز مرمت شده است .این پارک از کهن‌ترین پارکهای سنتی قائم شهر به شمار می‌آید ، از نظرجغرافیائی و فنی از جایگاه ممتازی برخوردار می‌باشد.دراین پارک انواع گوناگون و متنوعی ازدرختان،درختچه،گلهای زینتی و نایابی به کار رفته است که در برخی موارد بسیارکمیاب است.

درختانی نظیر افرای زرد،جنیپروس،پالم،توت مجنون،کاج کاشفی زرد،ستروس زرد،کاج خمره ای،تورس،ناندرنیا،آلاگنوس،لاوسون،یاس هلندی،رزماری،ناروند،پامپاس گراس،شاه پسند و ....

در این پارک مشاهده می‌شود .دراین پارک علاوه برجانمائی وتعبیه مبلمان شهری که شامل بیست و نه عدد نیمکت،آلاچیق،آبنما و...

.می باشد ، لوازم بازی برای کودکان نیز فراهم شده است و این خود عاملی شده که خانواده‌ها به همراه کودکان و فرزندان خردسال در ساعات پایانی روز در این پارک گرد هم آمده و لحظات شادی را سپری نمایند . لوازم بازی کودک شامل پنج عددالاکلنگ ، هشت عدد سرسره و پنج عدد تاب درزمینی به مساحت حدود هزار و هشتصد و نود متر مربع می‌باشد .سالن آمفی تئاتر این پارک که مساحتی حدود چهارصد مترمربع و گنجایش تماشاگری به تعداد دویست نفر دارد در اکثر اوقات سال شاهد برگزاری .

..مشاهده کامل متن نمایش علی الخصوص نمایشهای کودکان و نوجوان است که باشرایط حاکم بر پارک کاملا مطابقت دارد.ازجمله طیف‌های دیگری که دراین پارک تردد می‌کنند قشرتحصیل کرده و درحال تحصیل است که برای گذران اوقات درسی به کتابخانه عمومی هفتصد و هشتاد و پنج متری مرحوم جمشید احمدی رفت و آمد می‌کنند.

با توجه به قرار گرفتن این کتابخانه درزمین متعلق به شهرداری، متولی این امر با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان است. این کتابخانه یکی از قدیمی‌ترین کتابخانه عمومی شهر به شمار می‌آید که در گذشته در زیرزمین ساختمان قدیمی شهرداری واقع بوده و بطور حتم می‌توان گفت که بسیاری از تحصیل کردگان این شهرازهمین کتابخانه رشد کرده و پاگرفتند.پیست اسکیتی در این پارک در نظر گرفته شده است که مساحتی حدود هزار و هستصد و هستاد و پنج متر مربع دارد و معمولا در بیشتر اوقات سال مخصوصا درایام تابستان شاهد حضور چشمگیر نوجوانان و جوانان مشتاق به اسکیت می‌باشد .نوزده دستگاه ست ورزشی برای خانواده‌ها در این پارک در نظر گرفته شده است که همگان می‌توانند از آن استفاده نمایند .

وجودنگهبانی شهرداری وانتظامات درابتدای درب ورودی پارک ولیعصر سبب شده که این پارک یکی از امن‌ترین مراکز تفریحی و عمومی شهر به شمار اید مسافرین و گردشگران که قصد اسکان موقت دارند می‌توانند ازامکانات این پارک بهره کافی را ببرند .منابع :http://www.sokhannews.com/http://www.

villaghaemshahr.ir/http://ir-cad.ir/.