اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای کوتنا
استان:
مازندران
شهرستان:
قائمشهر

معرفی نامه

روستای کوتنا از توابع بخش مرکزی شهرستان قائمشهر به شمار می‌آید . روستای زیبای کوتنا ( کوه تنها ) در فاصله شش کیلو متری جنوب شرقی شهرستان قائمشهر واقع شده است. قرارگرفتن شالیرزارها و دشت در جلوی این روستا ، زیبایی چشم نوازی به آن بخشیده است .جمعیت این روستا طبق آخرین سرشماری مرکز آمار ایران که در سال هزار و سیصد و هشتاد و پنج صورت گرفت هزار و دویست و بیست و یک نفر و سیصد و سی و شش خانوار اعلام شده است .

کوتنا مرکز دهستان کوهساران بوده و از روستا‌های اطراف آن می‌توان به : میانرود،قادیکلا،اهنگر کلاً،کرچنگ و شهرک یثرب اشاره کرد.کوتنا از شمال به روستای تلوک و از جنوب با روستای قادیکلای بزرگ و آهنگر کلای بیشه سر و گل افشان و از شرق با روستا‌های کرچنگ و ریکنده و صید ابو صالح و سیف کتی و پرچینک و از غرب با شهر ساروکلا همجوار است . روستا به وسیله مناطق یورسی در شمال و کراتی در شرق و پهلنگ لم در غرب محصور شده. همچنین در فاصله ششصد متری قسمت جنوبی این روستا روستا سیاهرود میگذرد که زیبایی این روستا را دو چندان کرده است .

سیاه رود بخشی از آب لازم برای آبیاری دشت و مزرعه منطقه را تامین می‌کند .وجود جنگل و دشت و رودخانه در این روستا جذابیت و زیبایی خارق العاده ای را خلق کرده است که نظر هر بیننده را به خود جلب می‌نماید. علاقه مندان به طبیعت می‌توانند برای گذراندن اوقات فراغت خود در کنار ..

.مشاهده کامل متن خانواده و دوستان این این منطقه دیدن کنند تا هم از شالیرار و هم از فضای جنگلی بهره کافی را ببرند . منابع :http://www.forum.

98ia.com/http://fa.wikipedia.org/http://kutena.

mihanblog.com/.