اطلاعات بیشتر


نام مکان:
جشن برداشت انار
استان:
مرکزی
شهرستان:
ساوه

معرفی نامه

در کتیبه‌های تخت جمشید می‌توان کنده کاری‌های انار را مشاهده نمود و این خود نشانه شناخت ایرانیان از انار و کشت و کار آن در ایران باستان بوده، به طوری که در تمامی استان‌های کشور در حاشیه کویر مرکزی از قدیم الایام کشت و کار انار به عنوان یک محصول اقتصادی رونق ویژه ای داشته و امروزه به عنوان یک محصول صادراتی عمده منبع درآمد اقتصادی کشاورزان است. تقریبا یک سوم زمین‌های ایران قابلیت کشاورزی را دارند و پیوند ناگسستنی کشور با طبیعت زمینه ساز برگزاری بسیاری از جشن‏های ایرانیان از دیرباز بوده است. جشن انار یکی از آیین‏های دیرینه برای شکرگزاری و سپاس از پروردگار برای برداشت محصول به شمار می‌رود، که در بسیار از استان‌های کشور از جمله ساوه هم‏چنان پابرجا باقی مانده است. «جشن خرمی»،یکی‏ از همین جشن‏های دیرینه است که با وجود تحول اساسی در شیوه‏ی‏ برداشت آن،هنوز هم کم ‏وبیش در برخی نقاط ایران برگزار می‏شود.

فلسفه ‏ی پیدایی جشن‏های برداشت محصول که توأم با شکر و سپاس‏ به درگاه خداوند آفرینش بوده است،اصولا به حرمت و تقدسی‏ برمی‏گردد که ایرانیان برای طبیعت و آن‏چه که از آن به دست می‏ آید، قائل بوده ‏اند.بی‏ جهت نیست که بسیاری از جشن‏های ایرانیان از دیرباز به نوعی با طبیعت پیوند تنگاتنگ داشته است. طبق سنت معمول، هرساله یک روز جمعه در فاصله‏ ی روزهای ۲۰ تا ۲۵ مهر،مردم روستا راهی مزارع انار می‏شوند ..

.مشاهده کامل متن تا به برداشت محصول‏ اقدام کنند.تا پیش از این روز کسی مجاز به برداشت محصول انار مزرعه‏ ی خود نیست و درست از همین روز که همگان به انارچینی‏ می‏پردازند،در واقع قرق انارچینی شکسته می‏شود.چنان‏که‏ می‏گویند،اگر کسی یا کسانی پیش از روز معین،انارچینی کنند،در عرف مردم روستا مغضوب واقع می‏شوند و باید در انتظار مجازات‏ متعارف باشند.

رعایت این امر حاکی از تعهد به حفظ آداب و سنن‏ گذشته است.یکی از کارکردهای این گونه آیین ها، گرد آمدن اهالی، اقوام، معرفی فرهنگ بومی و راهکاری در جهت جذب گردشگر به مناطق است، به طوری که هریک از اقوام ایرانی، به شکرانه برداشت محصول در طول سال کشت‏ و برداشت جشن شکرگذاری برپا می‌کنند. منبع:http://www.yjc.

irhttp://www.iqca.ir/post/220230http://vista.irhttp://khabarfarsi.

com/ext/6468082.