اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای بالقلو
استان:
مرکزی
شهرستان:
ساوه

معرفی نامه

روستای بالقلو در 50 کیلومتری جاده ساوه به همدان واقع شده است.این روستا دارای آب و هوای معتدل می‌باشد. زیباییهای منحصر به فرد روستا، جلوه‌های بی نظیر طبیعت و باغات سرسبز و پر میوه، همچنین جاذبه مذهبی روستا پتانسیل جذب گردشگر را در این منطقه بالا برده است. یکی از جاذبه‌های تاریخی استان مرکزی بقعه امامزاده نوح از نوادگان امام موسی کاظم (ع) در روستای بالقلو از توابع بخش نوبران ساوه است.

این امامزاده که قدمت آن به قرن نهم هجری و دوره صفویه مربوط است در 50 کیلومتری شهرستان ساوه و 12 کیلومتری مرکز بخش نوبران در منطقه ای خوش آب و هوا قرار گرفته است.وجود گنبد، قبه، بارگاه، ضریح و مزار شهدا موجب شده همه ساله مشتاقان فراوانی از سراسر کشور برای زیارت و عرض ارادت به آستان مبارک امامزاده نوح بن موسی کاظم (ع) به این منطقه سفر کنند.در کنار این امامزاده، چشمه همیشه جوشان، دریاچه ای روان، درختان کهن سال و آب نماهای زیبا چشم انداز زیبا و دل انگیزی را در فصل بهار ایجاد کرده است.مسیر دسترسی اگر از ساوه حرکت کنید پس از 50کیلومتربه شهر غرق آباد میرسید.

و از این شهر 4 کیلومتر به سمت جنوب حرکت کنید به روستای بالقلو میرسید. بالقلو یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری استان مرکزی است.منبع :http://wikimapia.org/http://baleghlo.

mihanblog.com/http://markazi.ivo.ir/.