اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه آب گرم گنو
استان:
هرمزگان
شهرستان:
بندرعباس

معرفی نامه

چشمه آب معدنی گنو در فاصله 34 ‏کیلومتری شمال شرقی بندرعباس، در کنار راه بندرعباس _سیرجان واقع شده است. یک راه اسفالته فرعی به این چشمه منتهی می‌شود. این چشمه در دره ای قرار دارد که کوه گنو و ارتفاعات سخت آهکی، از شمال و جنوب، آن را در برگرفته اند. از آب این چشمه، جهت آبیاری نخلستان و استحمام استفاده می‌شود.

آب چشمه گنو از دسته آب‌های گوگردی خیلی گرم (کلروره مولفاته کلسیک گوگردی) می‌باشد. ‏این مجتمع تفریحی در کناره راه بندرعباس به سیرجان واقع شده‌است. در دره ای قرار دارد که کوه گنو و ارتفاعات سخت آهکی‌اش از شمال و جنوب آن را در بر گرفته است. مجتمع تفریحی توریستی گنو امکانات زیادی از جمله 300 متر مربع استخر بهداشتی آبگرم برای تفریح مردم دارد که از خواص متعددی برای امور درمانی برخوردار است.

از آب این چشمه، جهت آبیاری نخلستان و استحمام استفاده می‌شود. آب چشمه گنو از دسته آبهای گوگردی خیلی گرم، کلر و سولفات، کلسیک گوگردی محسوب می‌شود.این چشمه دو استخر زنانه و مردانه نسبتاً بزرگ دارد که به تأسیساتی مانند چندین رواق کوچک برای استراحت و اقامت مسافران، محل فروش نوشیدنی و غیره تجهیز شده است. محوطهٔ اطراف چشمه پر از درختان نخل زیبا و سبز است.

پساب این چشمه پس از خارج شدن از استخرها مانند رودخانه کوچکی پس از طی چند کیلومتر با آب نسبتاً زیادی به صورت آبشار کوچکی به پایین سرازیر می‌شود.ایجاد ...

مشاهده کامل متن این مجتمع برای اهالی روستای گنو ایجاد اشتغال پایدار کرده و در حال حاضر ظرفیت ایجاد اشتغال 750 نفر بطور مستقیم و غیر مستقیم در این مجتمع وجود دارد.در جبهه جنوبی کوه گنو و درمسیر دسترسی به قله نصیری، بعد از عبور از تپه مولا، دره ای بنام تنگ سیاه واقع گشته که در فصول مناسب سال آبشارهای متعدد و جلوه‌های زیبایی را در آن می‌توان یافت. مسیل تنگ سیاه دارای طبیعتی بکر و زیبا است. منطقه گنو در مقایسه با بندرعباس دارای آب و هوای نسبتا معتدل بوده و به همین مناسبت از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشد.

تنوع پوشش گیاهی کوه گنو، از دامنه تا قله کوه، مشتمل بر انواع درختان گرمسیری، استیپ بیابانی، استیپ کوهپایه ای و گونه‌های گیاهی نواحی سردسیر است. تنوع گیاهان دارویی و صنعتی این منطقه مورد توجه محققان و گردشگران می‌باشد.منبع :http://vista.ir/content/109275http://www.

asriran.com/fa/news/358766http://khalijefars.irib.ir/1390-01-18-20-47-05/420/5089-.