اطلاعات بیشتر


نام مکان:
باغ پرندگان کیش
استان:
هرمزگان
شهرستان:
بندر لنگه

معرفی نامه

باغ پرندگان کیش، یکی از زیبا‌ترین جاذبه‌های گردشگری این جزیره است. مراحل راه اندازی باغ پرندگان به وسعت ۳ هکتار از سال۱۳۸۰ آغاز شد و هم اکنون روزانه ۵۰۰ گردشگر از این باغ دیدن می‌کنند. باغ در دو قسمت جداگانه ، فضایی مناسب را برای نگهداری پرندگان فراهم کرده است. بازدیدکنندگان در اولین بخش با عبور از مسیرهای سبز و زیبا و توقف در کنار قفس ها، پرندگان مختلف را می‌بینند و با مطالعه مطالب درج شده بر روی هر قفس، اطلاعات جامع و مفیدی درباره زیستگاه، نوع تغذیه و ویژگی هر پرنده به دست می‌آورند.

دومین بخش محوطه ای است زیبا به مساحت حدود ۲هکتار که فضای مناسبی را برای پرواز آزادانه پرندگان فراهم کرده است.در این باغ بیش از ۵۵ گونه از پرندگان قاره‌های آسیا ، آفریقا و امریکا نگهداری می‌شوند. در برکه وسط باغ/ فلامینگوها، پلیکان‌های پاخاکستری و سفید درنای تاج دار، ایبیس، قوها و انواع لک لک‌های مارابو و سدلبیلد در محیطی کاملا طبیعی، مناظر کم نظیر و زیبایی را در برابر دید گردشگران قرار می‌دهد.از دیگرگونه هایی که در باغ پرندگان کیش مشاهده می‌شود، می‌توان طاووس ها، انواع طوطی‌های سبز، کاسکو، کاکاتوآلبا، ماکائو، طاووسک ها، قرقاول چینی، پنگوئن‌های پاسیاه، توکان و مرغ شاخ دار را نام برد.

در باغ پرندگان از جمله پلیکان، شترمرغ، طوطی ماکائو، انواع گوناگون لک لک، توکان، تورکو، قو، پنگوئن آفریقایی و گونه‌های ...مشاهده کامل متن نادر، چون تمساح پوزه کوتاه بی شک یکی از منحصر به فردترین مراکز نگهداری جانوران در ایران می‌باشد.

از جمله نکات قابل توجه در این پارک گردآوری گونه‌های مختلف از اقصی نقاط جهان از آمریکای جنوبی تا استرالیا و از شرق تا آفریقا می‌باشد. این باغ در داخل پارک دلفین قرار دارد.منابع :www.kish.

irwww.beytoote.comhttp://kisheziba.blogfa.

com/post-1901.aspx.