اطلاعات بیشتر


نام مکان:
چشمه آبگرم معدنی قینرجه مشگین شهر
استان:
اردبیل
شهرستان:
مشگین شهر

معرفی نامه

در استان اردبیل ‪ ۱۱۳‬دهنه چشمه آب معدنی شناسایی شده که با معیارهای سازمان بهداشت جهانی مطابقت دارد. از این تعداد ‪ ۷۵‬چشمه آبگرم و مابقی چشمه معدنی آب سرد است. چشمه آبگرم قینرجه در جنوب مشگین شهر و در ارتفاع 1240 متری دامنه شمالی سبلان در مجاورت چهار چشمه معدنی دیگر قرار دارد. این چشمه با دمای 86 درجه سانتی‌گراد، داغ‌ترین چشمه کلرایدی جهان است که دارای سه دهنه است.

این آب گرم که جزو آبهای کلرایدی جهان قرار دارد در فاصله ‪ ۱۲‬کیلومتری جنوب مشگین‌شهر و در منطقه بکری قرار داردکه خروجی آب گرم آن ‪ ۹‬لیتر در ثانیه برآورد می‌شود.مجتمع آب درمانی قینرجه به فاصله 500 متر از محل خروج آب در دو بخش زنانه و مردانه و هرکدام مجهز به استخر عمومی ، استخر کودک ، استخر آب سرد ، جکوزی ، سونای خشک ، سونای بخار ،رستوران عمومی ، کافه سنتی ، نمازخانه و سوئیت میباشد.تفاوت دمای آب این چشمه با آب خنک رودخانه مجاور آن در فصل زمستان و مناظر زیبایی از یخ، برف و بخار باعث حیرت هر بیننده ای می‌شود.مجتمع آب‌درمانی قینرجه مشگین‌شهر موفق به اخذ گواهینامه ایزو۹۰۰۲کیفیت مدیریت شده است.

در استان اردبیل چند منطقه به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شد که منطقه گردشگری قوتورسویی ، منطقه گردشگری قینرجه ، منطقه گردشگری ایلاندو و منطقه گردشگری شیروان دره‌سی در شهرستان مشگین شهر از جمله آنها است.شهرستان مشگین شهر ...

مشاهده کامل متن با ‪ ۱۵۹‬هزار و ‪ ۲۴۲‬نفر جمعیت در شمال غرب اردبیل دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه ، کاروانسرای قانلی بولاغ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد، کهنه قلعه، چند حمام قدیمی و آبهای گرم معدنی شابیل و قینرجه است.هر سال در فصل تابستان و زمستان گردشگران زیادی از مناطق مختلف ایران و جهان برای استفاده از زیبایی‌های این منطقه و شنا در آبگرم‌های آن به مشگین شهر سفر می‌کنند.منبع:http://fa.wikipedia.

orghttp://ardebil.irna.irhttp://www.tebyan-zn.

ir.