اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار تزرج
استان:
هرمزگان
شهرستان:
حاجی آباد

معرفی نامه

آبشار تزرج یکی از زیباترین جاذبه‌های استان هرمزگان است که توجه گردشگران زیادی را جلب می‌کند. این آبشار در منطقه ای زیبا، سرسبز، خوش آب و هوا، در میان نخلستان‌های روستای تزرج در جنوب غربی شهر حاجی آباد واقع شده است.آبشار تزرج حاجی آباد در 175 کیلومتری شمال بندرعباس در جاده منتهی به روستای برآفتاب واقع شده است. تزرج یکی از نقاط کوهستانی این شهرستان می‌باشد که در جاده منتهی به روستای برآفتاب واقع شده است.

شهرستان حاجی آباد به واسطه داشتن نخلستان‌های وسیع و سرسبز، مشهور است. در 17 کیلومتری جنوب حاجی آباد به سمت بندرعباس، جاده ای فرعی جدا می‌شود که پس از طی مسافت حدود 10 کیلومتر در جوار رودخانه حاجی آباد و ادامه مسیر از دوراهی تزرج به سمت راست به مسافت یازده کیلومتر به روستای تزرج خواهد رسید. این مسیر با گذر از روستای معدنوییه به محلی زیبا با نخلستان هایی انبوه و مردمانی خونگرم و اقامتگاهی وسیع منتهی می‌شود که در جوار آبشار زیبا و خروشان منتهی می‌شود. پلکانی سبز شما را به بالای آبشار هدایت می‌کند.

در کنار آبشار آثاری از آسیاب‌های آبی که روزگاران نه چندان دور جهت تهیه آرد مورد استفاده قرار می‌گرفته، دیده می‌شود. آبشار تزرج، که از ارتفاعات پیرامون روستا سرازیر می‌شود، یکی از زیباترین آبشارهای مناطق جنوبی ایران است و جذابیت خاصی به این روستای گرم جنوبی بخشیده است. این آبشار در یک کیلومتری ..

.مشاهده کامل متن شمال غرب روستا واقع شده و اطراف آن از نخل و گیاهان طبیعی پوشیده شده است.در کنار آبشار آثاری از آسیاب‌های آبی که روزگاران نه چندان دور جهت تهیه آرد مورد استفاده قرار می‌گرفته، دیده می‌شود که آسیاب آبی تزرج از آن جمله است. منطقه حاجی آباد طبیعتی زیبا و دلنشین دارد.

در کوهپایه‌ها ، درختان صدر، کنار و انجیر به همراه گیاهان سرسبز، مناظری بکر و تماشایی ایجاد کرده اند.منبع :http://www.asriran.com/www.

mehrnews.comwww.dana.ir.