اطلاعات بیشتر


نام مکان:
آبشار و چشمه بوچیر
استان:
هرمزگان
شهرستان:
پارسیان

معرفی نامه

چشمه و آبشار بوچیر از جمله نقاط زیبا و منحصر به فرد روستای بوچیر می‌باشد که در در شرق شهرستان پارسیان واقع شده است.وجود درهای باریک و پراب که حدودا 50 متر میشود، وجود قندیل‌های زیبا، آب سرد و چشم اندازهای طبیعی، بکر بودن زیبایی این چشمه را دوچندان نموده است .آنچه باعث ابهت این چشمه شده عبور کردن از تنگهای عمیق پر آب بدون داشتن جای استراحت است که هر بیننده باید شناگر خوبی باشد ویا از جلیقه یا تیوپ استفاده نماید تا بتواند از این مسیر رد شود - البته با قایقهای بادی هم میتوان رفت اما با شنا عبور کردن صفای دیگری دارد .آبشار بسیار زیبا و بیاد ماندنی هم در این روستا قراردارد که ،شاید باورتان نشود که در شهرستان پارسیان،دهستان بوچیر، روستای بوچیر چنین جایی باشد.

که همه ساله و بیشتر اوقات در فصل گرم تابستان از استان هرمزگان و دیگر استانهای کشور هموطنان عزیزمان به دور از هیاهوی سیاست در دل طبیعت میگذرانند. زیبایی، جذابیت و طبیعت بکر آن خیره کننده است. فاصله از روستا تا غار ۵ کیلومترخاکی کوهستانی میباشد. تقریبی ۸۰۰متر آب ورودی غار عمیق میباشد.

بعد از گذر از آب عمیق وارد دهانه غار میشوید که تا ته غار نیز حدودا ۱۰۰۰ مترفاصله دارد. دمای داخل بین ۱۰تا ۲۰درجه آب ورودی گرم و آب داخل سرد است. پایان غار آب چک زیادی وجود دارد که به آن زیبایی خاص میدهد که تغذیه کننده آب استخر طبیعی آن است و لذت ..

.مشاهده کامل متن رسیدن به پایان غارشنا کردن در آب سرد آن میباشد. توجه داشته باشید در صورتی که قصد رفتن دارید حتما با راهنمای محلی ،شورا و دهیاری هماهنگ باشید.منبع :http://dsh4-bochir.

ir/http://khalijefars.irib.ir/vazeh.com.