اطلاعات بیشتر


نام مکان:
ساحل کیش
استان:
هرمزگان
شهرستان:
بندر لنگه

معرفی نامه

یکی از بی نظیرترین دیدنی‌های کیش، ساحل زیبای آن است . ساحلی نقره ای، آفتابی درخشان، آسمانی آبی، آبهایی نیلگون، هوایی پاک و آرامشی بی نظیر، جزیره کیش را به مروارید خلیج فارس تبدیل کرده است.ساحل مرجانی کیش به سبب وجود مرجانهایی به اشکال مختلف و صدفهای رنگارنگ و انواع حلزونها و سنگهای دریایی که هر از گاهی آب خلیج آنها را به ساحل می‌آورد، چنان آبی و زلال است که هر موجود جنبنده ای را در داخل آب به راحتی می‌توان دید.مرجانها بعد از مردن به صورت سنگهای اسفنجی با روزنه هایی ریز همانند استخوانهای سفید رنگی در می‌آیند که زیبایی خاصی را به ساحل می‌بخشند.

کارشناس محیط زیست معتقدند مرجان‌ها به صورت طبیعی موجب تصفیه آب و شفافیت و زیبایی سواحل جزیره هستند و درخشش نقره فام ساحل کیش را در زیر نور خورشید مرهون خاک مرجانی ساحل ماسه ای آن می‌دانند. شفافیت آب دریا در ساحل به حدی است که تا فاصله‌های دور کف دریا به وضوح قابل مشاهده است و می‌توان به تماشای ماهی‌های تزیینی بسیار زیبا نشست. در کنار ماهی‌های کوچک، کوسه‌ها نیز در ساحل کیش دیده می‌شوند که فقط از ماهی‌های کوچک تغذیه می‌کنند و بهمین دلیل ساحل کیش یکی از کم خطرترین سواحل دنیا به شمار می‌آید.ماهی‌ها و دیگر آبزیان موجود در سواحل کیش، استثنایی‌ترین ویژگی این جزیره به شمار می‌روند.

ماهی‌های تزیینی و بسیار زیبا که در آب‌های حاشیه کیش غوطه‌ور هستند و وجودشان را از تماشاگران پنهان نمی‌کنند، از جاذبه‌های استثنایی کیش به حساب می‌آیند و می‌تواند مسافران را ساعت‌ها سرگرم کنند. در عین حال مرغوب‌ترین ماهی‌های خوراکی کشور نیز در همین سواحل توسط شرکت صید کیش و بومیان ماهیگیر صید می‌شود. علاقمندان به ماهیگیری می‌توانند در سواحل جنوبی و غربی جزیره به صید بپردازند.وسعت ساحل قابل استفاده کیش به نسبت وسعت خود جزیره یکی دیگر از شاخصه هایی است که در میان سواحل دنیا بی همتاست.

همچنین قابل استفاده بودن آن هم در فصل سرد و هم در فصل گرم برای مسافران و فراهم شدن امکان ورزش‌های دریایی، کیش را به یکی از سواحل استثنایی دنیا تبدیل کرده است.ساحل کیش از کم خطرترین سواحل دنیاست. آب‌های ساحلی کیش فاقد کوسه خطرناک بوده و استفاده از آب دریا کاملا بی خطر است. لازم به یادآوری است، کوسه‌هایی که بعضا در ساحل کیش دیده می‌شوند از ماهی‌های کوچک تغذیه می‌کنند و برای شناگران خطری ندارند.

ساحل کیش از آن نوع سواحل استثنایی است که هم در فصل سرد و هم در فصل گرم برای مسافران قابل استفاده می‌باشد وامکان ورزش‌های دریایی در آن فراهم شده است.جزیره کیش در قلب خلیج فارس یکی از زیباترین جزایر دنیاست که برخی لقب عروس جزایر مرجانی دنیا را به کیش داده اند.منابع :www.kish.

irwww.kishairport.ir/www.mashreghnews.

irhttp://www.yjc.ir/fa/news/4320579.