اطلاعات بیشتر


نام مکان:
اسکله و پارک میر مهنا
استان:
هرمزگان
شهرستان:
بندر لنگه

معرفی نامه

پارک میرمهنا در ساحل شمالی و شمال غربی جزیره کیش قرار دارد، این پارک بزرگ عمومی از مسجد خاتم الانبیاء تا میدان جاسک در نوار ساحلی امتداد دارد و تنها اسکله ماهیگیری میرمهنا در میان نوار ساحلی سبب شده تا پارک به دو بخش مجازی فاز یک (از مسجد خاتم تا اسکله ماهیگیری) و فاز دو ( بعد از اسکله ماهیگیری تا میدان جاسک) تقسیم شود.اسکله تفریحی میرمهنا در شمال جزیره کیش و در پارک تفریحی ساحلی میرمهنا واقع است. این اسکله در سال 1385 ساخته شده است.فاز یک پارک با مساحت حدود 41 هزار متر مربع با مسیر‌های پیاده رو, آلاچیق‌ها و محل‌های پخت کباب و پارکینگ پذیرای گردشگران است از ویژگی‌های فاز یک پارک آن است که جنب مسجد خاتم الانبیاء، نمازخانه ساحلی، بازار عربها، کتابخانه عمومی،بازار ماهی فروشها و تماشای ماهی‌های تازه جنوب, مسیر دوچرخه, چند بوفه و چایخانه قرار دارد.

بیشتر اوقات در انتهای فاز 1 پارک در کنار اسکله ماهیگیری می‌توان از تماشای لاک پشت‌های آزاد لذت برد.گردشگران و ساکنان می‌توانند بر روی اسکله تفریحی میرمهنا و در زمان‌های مجاز ماهی گیری کنند ولی شنا کردن در محدوده پارک ممنوع است . اسکله تفریحی میر مهنا کیش به طول 130 متر, عرض 9 متر و مساحت 1578 متر مربع در شمال جزیره کیش و در پارک تفریحی ساحلی میرمهنا واقع است. اسکله میرمهنا به روش شمع فولادی و عرشه بتنی در سال 1385 ساخته شد.

در طول ...مشاهده کامل متن اسکله چهار پلکان برای سوار شدن قایق‌های تفریحی و چهار محل برای تماشای دریا ساخته شده و دارای نورپردازی زیبا است.

با قدم زدن بر روی این اسکله می‌توان مسجد ساحلی خاتم الانبیا، اسکله ماهیگیری و رشته کوه‌های جنوبی کشور ایران را مشاهده کرد.جالب است بدانید میر مُهَنّای بندر ریگی (۱۱۴۸ - ۱۵ ذیقعده ۱۱۸۲ قمری/ ۱۱۱۴ - ۵ فروردین ۱۱۴۸ خورشیدی)یکی از راهزنان و حکمرانان جنوب ایران بود که با هلندی‌ها و انگلیسی‌ها در خلیج فارس جنگید. مهمترین کار او شکست هلندی‌ها و بیرون راندن آنان از جزیره خارک بود.منبع:http://www.

kishtor.com/item/9-park-mir-mohanna-kishhttp://kishsir.com/index.php?option=com_content&view=article&id=112&Itemid=83http://www.

hellokish.comhttp://www.kishsafari.ir//.