اطلاعات بیشتر


نام مکان:
کلبه هور
استان:
هرمزگان
شهرستان:
بندر لنگه

معرفی نامه

آدرس : کیش، جاده جهان، قبل از میدان غروب، کلبه هورکلبه هور یکی از مکان‌های دوست داشتی کیش است که ،در غربی‌ترین بخش جزیره قراردارد .در بستر این مکان حفره هایی وجود دارد که در موقع برخورد موجها از میان این شکافها آب به بالا فوران می‌کند. «هور» به معنای فضایی میان دو صخره که آب دریا آنجا آرام می‌گیرد می‌باشد و وجود کلبه ای در این مکان برای ماهیگیران آن زمان سبب شد تا بومیان جزیره نام «کلبه هور» را برای آن برگزینند. بستر کلبه هور صخره ای است و وجود بسیاری از انواع ماهیان، صدف‌ها و لاک پشت‌ها در این منطقه سبب شده از این منطقه به عنوان آکواریومی طبیعی یاد کنند.

به خاطر طبیعت وحشی این منطقه است که در اکثر مواقع سال برخورد موجهای بزرگ با صخره‌های سنگی بسیار هیجان برانگیز است. این منطقه برای علاقه مندان به ماهیگیری و غواصی نیز جذابیت دارد. آبزیان بسیاری همچون هامور، سرخو، سنگسر، انواع صدف‌ها و لاکپشت‌ها در این منطقه بسیار دیده می‌شوند.روزهایی که وزش باد کم است، این منطقه برای ماهیگیری مناسب است.

از کلبه هور به مانند دیگر نقاط شمالی جزیره کیش، رشته کوه‌های جنوب استان هرمزگان و محدوده تاسیسات و اماکن بندرهای چارک و آفتاب دیده می‌شود. در ساحل جنوبی آن غاری کوچک به طول ۵ متر وجود داشته که عبور از آن به هنگام مد کامل بسیار لذت بخش خواهد بود. عمق سایت غواصی کلبه هور از شمال به ..

.مشاهده کامل متن جنوب بیشتر گردیده و تا ۸ متر نیز ادامه دارد. این مکان برای استفاده هر چه بیشتر و بهتر خانواده‌ها و گردشگران عزیز دوباره باز سازی شده و سر و سامان گرفته است و در این منطقه فضای تفریحی برای بازدید کنندگان از جمله آلاچیق، نیمکت ها، میزها، باربیکیو و نورافکنهای بزرگ و تجهیز شده است.صدای امواج و سکوت منطقه و در شب آسمان زیبای بالای دریا این منطقه را برای بازدیدکنندگان به یادماندنی کرده است.

برای بازدید این منطقه بهترین زمان عصر می‌باشد می‌توانید بعد از کلبه هور برای تماشای غروب آفتاب به کشتی یونانی بروید که نزدیک بهم می‌باشند .منبع :vista.ir/content/31464www.negahmedia.

ir/media/showhttp://www.irna.ir/fa/News/80953633.