اطلاعات بیشتر


نام مکان:
بازار مروارید کیش
استان:
هرمزگان
شهرستان:
بندر لنگه

معرفی نامه

بازار مروارید کیش که در قلب جزیره کیش قرار دارد یکی از شیک‌ترین مراکز خرید جزیره کیش در شهرک صدف و کمی دورتر از سایر بازارها واقع شده است. این بازار در زمینی به مساحت بیست و هشت هزار و هشتصد و هشتاد متر مربع، در یک طبقه در سال هزار و سیصد و هفتاد سه احداث شده است .این بازار با ظاهری بسیار زیبا و برگرفته از بناهای دوره هخامنشی بنا شده و دارای دوازده درب ورودی و هشت بازارچه می‌باشد که هر کدام با اسم‌های ایرانی، آپادانا، پرسپولیس، پاسارگارد، پارس، بیستون، ایران، تیسفون و آریا مشخص شده اند.بازار مروارید کیش یکی از زیباترین بازارهای جزیره به شمار می‌آید نامگذاری راهروهای داخل بازار مروارید به نام‌های آن دوره طلایی از تاریخ در نوع خود بسیار جالب می‌باشد.

به تازگی در کنار این بازار بازاری با عنوان ( مروارید نو ) در حال تاسیس می‌باشد که بزودی به بهره برداری می‌رسد.بازار مروارید کیش یکی از بازارهای مورد علاقه مسافران جزیره کیش است به این دلیل که اجناس آن هم از لحاظ کیفیت خوب و هم قیمت‌های بازار مروارید کیش به نسبت بازارهایی چون مرکز تجاری کیش و پردیس ۲ پایین‌تر است .یک تالار مرکزی که با هنرهای گچ‌بری، سنگ‌کاری، مس کاری و یک آب‌نمای زیبا تزیین گردیده، این بازارچه‌ها را به یکدیگر متصل میکند. بازار مروارید دویست و هشت غرفه را شامل می‌شود که این غرفه‌ها در زمینه پوشاک، کیف و کفش، .

..مشاهده کامل متن عینک، بهداشتی و آرایشی، لوازم خانگی، وسایل آشپزخانه، مواد غذایی، مکمل‌های غذایی و دارویی، خرازی و … فعالیت می‌کنند. هر شب در مرکز خرید مروارید کیش اجرای زنده موسیقی و قرعه کشی بین خریداران آن روز از بازار برگزار می‌شود.

همچنین این بازار دارای یک رستوران و یک کافی شاپ و کافی نت نیز می‌باشد.منابع :http://khabarekish.irhttp://www.kish.

comhttp://www.kishairport.comhttp://kishsara.hi98.

ir.