اطلاعات بیشتر


نام مکان:
موزه زیر آب قشم ( موزه غدیر )
استان:
هرمزگان
شهرستان:
قشم

معرفی نامه

موزه زیر آب یکی از جاذبه‌های جدید است که به مذاق گردشگران زیادی خوش آمده است، بزرگ‌ترین و معروف‌ترین موزه زیر آب دنیا متعلق به مکزیک است، در کشورمان هم این جاذبه در عمق آب‌های قشم ایجاد شده است.این موزه در عمق تقریبی ۶ متری آب‌های خلیج فارس در کنار پارک زیتون قشم نصب شده است. علاقه‌مندان می‌توانند از مجسمه ۷ تن از مشاهیر به نام کشور پرفسور محمود حسابی، زکریا رازی، استاد محمد حسین شهریار، ابوالقاسم فردوسی، غلامرضا تختی، میرزا محمد تقی خان امیر کبیر و محمد حسین فهمیده در این موزه دیدن کنند.هر چند بازدید از این موزه رایگان است اما تنها کسانی می‌توانند در عمق ۶ متری به دیدن تندیس این مشاهیر بروند که مجهز به تجهیزات غواصی و آشنا با اصول غواصی باشند.

از آنجایی که غواصی یکی از تفریحات مهیج دریایی در سواحل شهرهای جنوبی و جزایر خلیج فارس است و استقبال خوبی از این رشته می‌شود، موزه‌گردی زیر آب هم می‌تواند یکی از برنامه‌های گردشگرانی باشد که به غواصی علاقه‌مند هستند.به گفته اسماعیل دلشاد- مدیر اجرایی موزه غدیر خلیج فارس، این موزه به عنوان نخستین موزه زیر آب ایران و دومین موزه زیر آب دنیا پس از موزه زیر آب در کشور مکزیک نقش مهمی در توسعه گردشگری در این منطقه خواهد داشت. وی درباره موزه و مجسمه هایش گفت: در ساخت همه تندیس‌ها از بتن مخصوص استفاده شده که هر یک از آن‌ها یک هزار و ۵۰۰ کیلو گرم ..

.مشاهده کامل متن وزن دارند.شاید بسیاری، باستان‌شناسی زیر آب را با کتاب بیست هزار فرسنگ زیر دریا شناختند. کشف اشیا و بقایای برجای مانده از تاریخ در دل آب، بخشی از باستان‌شناسی زیر آب است که این اتفاق در اعماق آب‌های قشم کلید خورده و قرار است بخشی از آنچه که کشف می‌شود و آنچه از تاریخ به دست می‌آید به همراه بدل آثار تاریخی معروف کشورمان مانند بخشی از میراث تخت جمشید و سایر آثار معروف ارزشمند کشور در سایتی از اعماق آب‌های جزیره قشم به نمایش درآید که این پروژه را می‌توان با نمونه‌های جهانی قابل قیاس دانست.

هزینه ساخت تندیس هفت مشاهیر یاد شده به صورت شخصی و با مشارکت چهار تن از جانبازان استان فارس طی مدت یک ماه ساخته شده است.منبع:http://www.mehrnews.com/http://www.

newholidays.ir/http://newsroom.dana.ir/.