اطلاعات بیشتر


نام مکان:
روستای اشتران
استان:
همدان
شهرستان:
تویسرکان

معرفی نامه

روستای اشتران در حد واسط محور کوهستانی همدان به تویسرکان در 27 کیلومتری همدان و 21 کیلومتری تویسرکان قرار دارد.این روستا به دلیل برخورداری از پتانسیل‌های گردشگری، تاریخی و طبیعی در تاریخ 22 اردیبهشت‌ماه 87 به عنوان روستای هدف گردشگری مصوب شد.روستای اشتران دارای بافت مناسب، جاذبه‌های گردشگری بکر و آثار تاریخی به ثبت رسیده همچون چون قلعه نظامی حمزه خان و چهار امارت بازمانده از خان‌های عهد قجر است که در بالای تپه‌ای پوشیده از درختان قرار گرفته و به همین علت دارای شاخصه‌های لازم برای تبدیل شدن به یکی از روستاهای هدف گردشگری است.این روستا دارای اب هوای متفاوت در سال میباشد.

در فصل فروردین واوایل اردیبهشت اب هوای بارونی در فصل خردادوتیر مرداد شهریور گرم میباشد.مهر ابان اب هوای تقریبا نه سرد نه گرم است. و بقیه سال سرد و بارانی و در دی بهمن همراه با برف میباشدمجموعه‌ای از خانه‌های اربابی، حمام و قلعه دفاعی واقع در مسیر مصفای کوهستانی مواصلاتی همدان به تویسرکان و وجود باغ‌های گردو از پتانسیل‌های گردشگری این منطقه است.شغل اغلب مردم روستا کشاورزی و عده کمی هم کارمند وکارگر هستند.

و کشاورزان محصولاتی مانند گندم وجو میکارند. و در این روستا درختان گردو زیادی وجود دارد وبه عنوان یک منبع اصلی درآمد برای مردم محصوب میشود.از جمله جاذبه‌های روستا ،قلعه تاریخی-حمام قلعه-سنگ تاریخی..

.را می‌توان ...

مشاهده کامل متن معرفی نمود.منبع :http://oshtoran.blogfa.com/http://www.

tasnimnews.com/Hhttp://hamedan.irib.ir/news/all/6/38998.