اطلاعات بیشتر


نام مکان:
دشت میشان
استان:
همدان
شهرستان:
همدان

معرفی نامه

اغلب دشت‌‌های همدان به ویژه دشت میشان، فضای خوبی برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت می‌باشد. دشت میشان یا میدان میشان از دشت‌های کوهستان الوند به شمار می‌آید . این دشت در مسیر اصلی صعود به قلهٔ الوند واقع شده است که مساحت آن حدود یک هکتار و ارتفاع آن از سطح دریا دوهزار و ششصدمتر است. در گذشته عشایری که دوره ییلاق خود را در دامنه شمالی الوند سپری می‌کردند، در میدان میشان که دارای آب‌های روان، چمن زار و مناظر زیبای طبیعی است، چادر می‌زدند.

در این کوهستان علاوه بر قله‌های مرتفع و شیب‌دار، دشت‌های کوچکی وجود دارد. که سطح آن‌ها پوشدیه از چمن‌زار می‌باشد و چشمه‌های بسیار در آن‌ها جریان دارد. با توجه به این که این دشت‎ها تقریبا مسطح هستند،محل مناسبی برای استراحت و اطراق کوهنوردان محسوب می‌شوداز مهم‌ترین این دشتک‌ها می‌توان به میدان میشان و تخت نادر، چمن شاه‌نظر و تخت رستم اشاره نمود.علاقه مندان به طبیعت می‌توانند در این دشت زیبا چادری بر پا کرده و در کنار خانواده و دوستان خود از مناظر زیبای این دشت به ویژه در فصل‌های بهار و تابستان بهره مند شوند.

همچنین در این دشت پروژه ای تفریحی ورزشی در حال ساخت است که شامل تله کابین ، پیست اسکی ، سورتمه و ... می‌باشد و قسمتی از آن به بهره برداری رسیده است.

منابع :http://www.1doost.com/http://fa.wikipedia.

org/http://www.muaythai-bushehr.com/.